Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ölüme uçuş

  Hürriyet Haber
  03.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bu görüntüyü amatör bir kameraman tesadüfen çekti. Fotoğraf, ipleri çılgın aşık tarafından kesilen genç bir kadın paraşütçünün son saniyelerini görüntülüyor. Kadın 3 bin metreden yere çakıldı.

  30 Mayıs tarihinde Almanya'nın Münster Kenti'nde yaşanan bu korkunç olayın bir cinayet olduğu ise, daha sonra anlaşıldı. Fotoğrafta bir külçe gibi yere düştüğü görülen 31 yaşındaki Andrea Ulrich, aşkına karşılık vermediği kendisi gibi bir paraşütçünün kurbanı olmuştu. 33 yaşındaki çılgın Alman Ralf K, bu ölüm atlayışından önce talihsiz Andrea'nın yedek paraşütünün çelik ipini kesmişti.

  1300 kez atlamıştı

  Korkunç olay şöyle gelişmişti: Kendisine kurulan tuzaktan habersiz Andrea, daha önce 1300 kez yaptığı gibi yeni bir atlayış için Telgte Havalimanı'ndan uçağa binerek havalandı. Uçak 3 bin metreye geldiğinde, kendini boşluğa bıraktı. Amacı, kendisi gibi paraşütçü arkadaşlarının atlayışını görüntülemekti. 1500 metrelik bir düşüşün ardından paraşütünü açmak istedi. Ancak paraşüt açılmadı.

  40 saniyede çakıldı

  Bunun üzerine Andrea, yedek paraşüte el attı. Paraşütü açacak çelik ip genç kadının elinde kaldı. Andrea, bunun son atlayışı olduğu anladı. Çaresizlikle başını göğsüne kapadı, bacaklarını karnına çekti. En son paraşütünü Ralf K'nin (33) otomobilinde bıraktığını bilen genç kadın katilini bile bile bir ömür gibi süren 40 saniye sonra yere çakıldı. Bu korkunç anı da amatör bir kameraman tesadüfen görüntüledi.

  İntikam cinayeti

  Başlangıçta basit bir kaza gibi görünen olayın 3 hafta sonra şeytani bir planla gerçekleştirilmiş bir cinayet olduğu ortaya çıktı. Görgü tanıklarının ifadeleri ve olay mahallindeki ipuçları polisleri Ralf K'ye götürdü. Ralf K., kendisini arkadaş olarak gören Andrea'nın otomobilinde bıraktığı paraşütün ipini keserek cinayeti hazırlamıştı. Ralf'ın tek isteği başka biriyle olan Andrea'dan intikam almaktı.  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı