Ege Haberleri

  Ölüme siper olan beş polise ödül

  Hulusi YILMAZ, (DHA)
  13.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’in Menemen İlçesi’nde, boşandığı karısını tabancayla öldürüp kaçan zanlının ateş etmesine rağmen, büyük bir kahramanlık örneği gösterip yoldan geçen öğrencileri koruyan polislere birer çeyrek altın verildi.

  KARISINI öldürdükten sonra çifte tabancayla kaçan ve polislere ateş eden zanlının yakalanmasını sağlayan, kendilerini öğrencilere adeta siper eden polisler için tören düzenlendi.

  Menemen İlçe Emniyet Müdürü Ali Yarenoğlu’nun odasındaki törene polis başmüfettişleri Necla Oktay ve Abdullah Yıldırım, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Alper Aşçıoğlu ile ödüle değer görülen polisler İsmet Kahraman, Vahap Bulut, Cem Şen, Osman Yıldız katıldı.

  Canları pahasına

  Yarenoğlu, olaya müdahale ederek zanlının yakalanmasında yararlılık gösteren, canları pahasına daha vahim bir olayın yaşanmasının önüne geçen polisleri kutladı. Kahraman polisler, birer çeyrek altınla ödüllendirildi. Çatışma sırasında önüne atladığı bir öğrenciyi korumak isterken sağ ayağından vurulan ve Ege Üniversitesi’ndeki iki ayrı ameliyat geçirdiği için törene katılamayan polis Mustafa Gönen Yılmaz’a ise ödülünün daha sonra verileceği bildirildi.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı