Gündem Haberleri

  Ölümden kedileri sayesinde kurtuldular

  A.A
  10.08.2006 - 14:23 | Son Güncelleme:

  Adana'nın Ceyhan ilçesinde bir evde çıkan yangında, evin kedisinin ayağını tırmalaması sayesinde uyanan Menşure Ulus, yataktaki 5 çocuğunu güçlükle dışarı çıkardı.

  Ceyhan'ın Mercimek beldesinde Menşura Ulus (27), sabaha karşı evdeki kedilerinin ayağını tırmalaması üzerine uyandığında, yangın çıktığını fark etti. Ulus, aynı odada yattıkları çocukları İlhan (11), Seher (8), Nihat (6), Doğan (4) ve Oktay'ı (2) uyandırarak evden çıkarmayı başardı. Büyük bölümü ahşap olan ev, vatandaşlar ve itfaiye ekiplerinin müdahalesine rağmen, kullanılamaz hale geldi.

  Bu arada, dışarı çıkmayı başaramayan evin kedisi ve yavrusu ise yangında telef oldu.

  Oturdukları evin bir hayırseverin olduğunu ve kendilerinden kira almadığını belirten Menşura Ulus, şöyle dedi:/images/100/0x0/55ea1e3cf018fbb8f86c560e

  “Fedakar kedimiz, uyku sırasında ayağımı tırmaladı. Uyandığımda, yangın çıktığını fark ettim. Çocuklarımı güçlükle dışarı çıkardım. Yangının kısa sürede büyümesi üzerine tüm eşyam ahşap evle birlikte kül oldu. Hayatımızı kurtaran fedakar kedimiz de yavrusu ile yanarak can verdi. Eşyanın kül olmasına da üzüldük. Ama kedimizin ve yavrusunun yanarak can vermesi bizi daha da üzdü.”

  Geçim sıkıntısı çektiklerini, eşinin inşaatlarda çalışmak üzere başka şehirlere gittiğini belirten Ulus, ev sahibinin kira almadığını ve komşularının desteği ile ihtiyaçlarını karşılayabildiklerini söyledi.

  İtfaiye yetkilileri, ilk belirlemelere göre yangına elektrik kontağının yol açtığının anlaşıldığını bildirdiler.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı