ANKARA HABERLERİ

Ölüm yolunda çözüme doğru

Deniz GÜREL
21.01.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Hamit Yavuz, Zırhlı Birlikler Yolu’nun genişletilmesi için Büyükşehir Belediye Meclisi’ne önerge verdi. Başkan Demirel, konuşmalarıyla destekledi.

Ölüm yolunda çözüme doğru
Deniz GÜREL

Meclis oy birliği ile yolun genişletilmesini karara bağladı. Gözler şimdi Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nda.
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Hamit Yavuz’un sürekli gündeme getirerek, somut verilerle kamuoyunu bilgilendirdiği Zırhlı Birlikler Yolu ile ilgili önemli bir adım atıldı. Grup Başkanvekili MHP’li Yavuz, Son beş yılda 885 kazanın olduğu Zırhlı Birlikler Yolu için Büyükşehir Belediye Meclisi’ne önerge verdi.
Şimdi daha tehlikeli
Yavuz, önergesinde, Zırhlı Birlikler Eskişehir Bağlantı yolu ile sorunun giderilmesi yönünde MHP grubu olarak defalarca önerge verdiklerini hatırlatarak, girişimlerine rağmen sorunun çözümünde mesafe kaydedilemediğini vurguladı. Hamit Yavuz önergede ayrıca, yolun en tehlikeli kısmı olan Zırhlı Birlikler iniş virajının solunda Askeri Birlik içerisinde, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait, lojman inşaatı başlatıldığını, inşaat çalışmaları nedeniyle yolun daha tehlikeli hale geldiğini belirterek, gerekli tedbirlerin bir an evvel alınmasını istedi.
Gözler Fen İşleri’nde
Meclis toplantısında söz alan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel de konuşmasıyla Hamit Yavuz’a tam destek verdi. Yolun mevcut durumunun sürücüler için büyük tehlike oluşturduğunu vurgulayan Demirel, “Yolun en tehlikeli virajına TOKİ tarafından Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait 440 konutluk lojman inşaatları yapımına başlanmıştır. Bu nedenle virajda tehlike daha da büyümüştür. Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisine girmeden askeriye sahasına müdahale edilerek en azından virajın düzeltilmesi mümkündür” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in konunun mecliste görüşülerek karara bağlanmasını teklif etmesi üzerine; Hamit Yavuz tarafından ‘Virajın düzeltilmesi’ hususundaki önerge mecliste görüşülerek oy birliği ile karara bağlandı. Dosya şimdi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nda uygulamaya konulacağı tarihi bekliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ölüm yolunda çözüme doğru haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı