Gündem Haberleri

  Ölüm Uykudaydı bu kez yasağı deldi

  Hürriyet Haber
  21.01.2002 - 12:08 | Son Güncelleme:

  Bizim Tiyatro'nun Ölüm Uykudaydı adlı oyunu bu kez de İstanbul'da yasaklanma tehlikesiyle karşılaştı... Oyunun Muammer Karaca Tiyatrosu'ndaki gösterimi "bildirim yapılmadığı" gerekçesiyle emniyet yetkilileri tarafından engellenmek istedi. Binbir güçlükten sonra oyun perde açtı. Polisler de not tutarak oyunu izledi.

  Bizim Tiyatro’nun Ölüm Uykudaydı adlı oyununun Muammer Karaca Tiyatrosu’ndaki dün geceki gösterimi, “bildirim yapılmadığı” gerekçesiyle emniyet yetkililerince engellenmek istendi. Oyunun gösterimi, İstanbul Barosu’ndan gelen avukatların, “ikamet yeri İstanbul olan bir Tiyatronun il sınırları içerisinde bildirimde bulunması gerekmiyor” şeklindeki itirazları üzerine yapılabildi.

  Yirmi yıla aşkın bir geçmişe sahip olan Bizim Tiyatro’nun kurucusu ve aynı zamanda Ölüm Uykudaydı adlı oyunun oyuncusu olan sanatçı Zafer Diper, Türkiye’de sanatın özgür ve bağımsız kalmasını istediklerini ifade etti. Bir Latin Amerika ülkesinde yaşanan insan hakları ihlallerini konu alan oyunun polisler tarafından notlar alınarak izlendiği dikkat çekti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı