« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ölüm korkusu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gana Milli Takımı'nın Afrika Kupası'ndan elenmesi ülkede öfkeyle karşılandı. Ortalığın sakinleşmesini bekleyen F.Bahçe'nin siyahi yıldızlarının İstanbul'a dönüş tarihi belli değil.

Taraftar tepkisi

F.Bahçe'nin Ganalı futbolcuları Yaw Preko ile Samuel Johnson'u ölüm korkusu sardı. Güney Afrika'ya 1-0 yenilerek Afrika Kupası'na çeyrek finalde veda eden Gana Milli Takımı'nın oyuncularının fanatik taraftarların tepkisinden çekindikleri ve can güvenliklerinden endişe ettikleri belirtildi.

Korkuyoruz

Sarı lacivertli kulübün futbol temsilcisi Oğuz Ökem, dün Johnson ve Preko ile telefon görüşmesi yaptığını belirterek, ‘‘Futbolcularımız kupadan elendikleri için tehdit altında olduklarını, bu yüzden başkent Akra'ya bile gidemediklerini söylediler. Ülkede büyük bir öfke var. Ortalığın sakinleşmesini bekliyorlar. Bu yüzden dönüşleri gecikecek’’ dedi.

Dönüşleri gecikti

Ökem, Johnson-Preko ikilisi ile yine bağlantı kurmaya çalışacaklarını ifade ederek, şöyle devam etti: ‘‘Altay maçı öncesinde iki futbolcumuz rötar yaptı. Cuma günü seyahate çıkacağız. Johnson ile Preko büyük bir ihtimalle bu hafta da takımlarından uzak kalacaklar.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz