Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ölüm kolyesi

  Hürriyet Haber
  17 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 17 Mayıs 2000 - 00:01

  Boynundaki bomba patladı

  Gerillalar haraç vermeyen kadının boynuna bubi tuzağı kurdular

  Kolombiya'da gerillalar, haraç vermeyen kadının boynuna bubi tuzaklı cihaz taktılar. Bomba, etkisiz hale getirilmeye çalışılırken patladı: Kadın ile 1 polis öldü.

  Haracı reddettiler

  KOLOMBİYA'da gerillalar bir süre önce 1 milyon dolardan fazla mal varlığı olan birey ya da şirketlere yüzde 10 vergi alacaklarını açıkladılar. Boyaca Eyaleti'nde çiftçilik yapan Elvira Cortes Gil (52) ve eşi de pekçok kişi gibi bir süredir Kolombiya Devrimci Silahlı Güçler (FARC) isimli örgüte haraç ödüyordu. Çift, bundan böyle örgüte haraç ödememe kararı aldı.

  Gerillalar ev bastı

  Gerillalar, önceki sabah Gil çiftinin evini basarak 15 milyon pesoluk (yaklaşık 4.5 milyar lira) haraç borçlarını ödemelerini istediler. Elvira'nın kocasını da haraç ödemeye ikna edebilmek için kadının boynuna bubi tuzaklı bir cihaz astılar. Bunun üzerine komşular gerilla baskınını polise ihbar ettiler. Güvenlik güçleri çiftliğe gelmeden silahlı adamlar, ortadan kayboldular.

  Bubi tuzağı patladı

  Güvenlik güçleri Elvira’nın boynundaki ölüm kolyesini etkisiz hale getirmeye çalıştı. Ancak imha uzmanının tüm çabasına rağmen bubi tuzağı, herkesin gözleri önünde patladı. Kadın ve polis parçalanarak öldü. Diğer bomba uzmanı ve bir askerin ise sol kolları koptu. Elvira’nın haraç ödemeyi reddedenlere örnek olması için öldürüldüğü açıklandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı