Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ölüm kalım maçı oynayacağız

A Milli Futbol Takımı’nın gurbetçi yıldızlarından Mehmet Ekici, cuma günü Belçika ile oynayacakları karşılaşma için ‘küçük bir final’ değerlendirmesini yaptı ve “Ölüm kalım maçı” dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Kamp yaptıkları Hollanda’nın Tegelen kasabasında dün basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mehmet, ay yıldızlı takımdaki her futbolcunun sorunlarını bir kenara bırakıp Belçika maçına konsantre olmaya çalıştığını söyledi. Geride bıraktığımız sezonu kiralık olarak Nürnberg takımında geçiren ve Werder Bremen’le 4 yıllık sözleşme imzalayan Mehmet, şöyle konuştu:

Ortam çok sıcak

“Burada ortam çok sıcak, iyi anlaşıyoruz. Önümüzdeki haftayı iyi bir şekilde değerlendirip maça çıkmak istiyoruz. Kolay değil, herkesin kendi sorunu vardı. Ama buradayız. Şu anda o sorunlarımızı bırakıp bir tek Belçika maçına adapte olmamız gerek. Çok profesyonel bir takıma sahibiz. Her şeyi unutup Belçika maçına konsantre olacağımızı biliyorum. Ölüm kalım maçı diyebiliriz. Küçük bir final.” ?

Beraberlik kötü değil

BELÇİKA karşısında forma giymesi beklenen milli futbolculardan Selçuk Şahin, “Rakibimiz mutlaka kazanmak isteyecek. Biz de isteyeceğiz. Belçika çok da deplasman olarak görebileceğimiz bir yer değil. Taraftarlarımızın olduğu bir yer. Kazanmak için çıkacağız. Ama beraberliği de kafamızın bir köşesinde bulundurmamız gerekiyor. Yenersek çok büyük avantajla döneriz. Yenilmeden de dönersek küçük de olmuş olsa bir avantajımız olur” dedi.

Sabri Sarıoğlu: Çok zor olacak

Ay yıldızlı ekibimizin tecrübeli isimlerinden Sabri Sarıoğlu, Belçika maçının çok zorlu geçeceğini söyledi. Sabri, “Belçikalılar, puan kaybında avantajı bize kaptıracaklarının farkında. Bu yüzden istekli ve arzulu olacaklar. Çok zorlu bir maç olacak” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler