« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ölüm-kalım maçı

2012 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde 3 Haziran Cuma günü Belçika ile deplasmanda önemli bir maça çıkacak (A) Milli Takım'ın futbolcularından Cenk Tosun, “Şans bulursam gollerimi milli takımda da göstermek istiyorum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Cenk Tosun ve Mehmet Ekici, Belçika maçı öncesi Hollanda'da kamp yaptıkları Bilderberg Chateau Holtmühle Otel'de soruları yanıtladı.

Geride kalan sezonda Gaziantepspor formasıyla ortaya koyduğu performansla herkesin dikkatini çeken Cenk, “Çok güzel bir duygu, bambaşka bir şey. Ben de performansımı hemen yansıtacağımı sanmıyordum. Gelir gelmez Galatasaray'a iki golüm vardı. Sonra da güzel devam etti. Çok mutluyum güzel bir duygu, anlatılmayacak bir şey. İnşallah şans bulursam da gollerimi milli takımda da göstermek istiyorum” diye konuştu.

Teknik direktör Guus Hiddink'in gerek kendileriyle yaptığı toplantılarla gerekse antrenmanlarla Belçika maçı öncesi takımın bir bütün olmasını sağladığını kaydeden Cenk, “Herkes bu maçın bilincinde. Önemli bir maç, bence ölüm kalım maçı. Kim yenerse ikinciliği yüze 80-90 garantilemiş olur. Takımımıza güveniyoruz” ifadelerini kullandı.

Belçika'nın kadrosunda çok yetenekli futbolcuların bulunduğunu belirten Cenk, “Avusturya maçından daha da zor bir maç olacak. Buradan 3 puanla ayrılmak istiyoruz. Yenemesek de yenilmemek istiyoruz” dedi.

Nuri Şahin ve Hamit Altıntop'un Real Madrid'e transferlerini değerlendiren milli futbolcu, “Bu bizi de gururlandırıyor. Bence Süper Lig 5-10 senede çok çok ilerledi. İlerleyen yıllarda Türkiye Ligi'nden çok futbolcunun böyle büyük takımlara gideceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Gelecek için hedeflerinin büyük olduğunu anlatan Cenk, “Türkiye'ye kendimi göstermek için Gaziantepspor'a geldim. Daha çok çalışacağım, gencim, öğreneceğim çok şeyler var. Gelecek için Türkiye'de başka takımlar olur ya da Avrupa'da İngiliz, İspanyol veya Almanya takımları olur, hedeflerim her zaman var” dedi.

Taraftarları Belçika maçına beklediklerini anlatan milli futbolcu son olarak, “Belçika'da çok Türk var. İnşallah oraya gelip bizi iyi bir şekilde desteklerler. Biz her şeyimizi vereceğimize söz veriyoruz. İnşallah sonucunda 3 puanla döneriz” dedi.

MEHMET EKİCİ: “KÜÇÜK BİR FİNAL OYNAYACAĞIZ”

Mehmet Ekici, Belçika-Türkiye maçını küçük bir final olarak değerlendirdi.

Milli takımdaki her futbolcunun sorunlarını bir kenara bırakıp Belçika maçı için konsantre olduğunu kaydeden Mehmet şunları kaydetti:

“Burada ortam çok sıcak, iyi anlaşıyoruz. Maça çok iyi hazırlanıyoruz herkes konsantre olarak antrenmanlara çıkıyor. Maçın önemini biliyoruz. Önümüzdeki haftayı iyi bir şekilde değerlendirip maça çıkmak istiyoruz. Kolay değil, herkesin kendi sorunu vardı. Ama buradayız. Şu anda o sorunlarımızı bırakıp bir tek Belçika maçına adapte olmamız gerek. Çok profesyonel bir takıma sahibiz. Her şeyi unutup Belçika maçına konsantre olacağımızı biliyorum. Ölüm kalım maçı diyebiliriz. Küçük bir final. Bunun bilincindeyiz.

Mehmet, “Türk futbolcuları Avrupa'dan transfer teklifi aldıklarında değerlendirmeli mi?” şeklindeki soruya, “Türkiye ligi de çok kaliteli bir lig. Bir futbolcunun Türkiye'de kendini kanıtlaması, adapte olması büyük bir başarıdır. Ancak Avrupa'ya transfer olma imkanı olursa neden gitmesinler...”

Almanya'da Nürnberg'den Werder Bremen'e transfer olan Mehmet, yeni sezonda hedefinin, takımı için önemli bir rol üstlenmek olduğunu belirterek, “Kalitemi takıma yansıtmak ve iyi yerlere gelmek istiyorum” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz