Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ölüm döşeğinde tahliye

  04 Temmuz 2008 - 01:18Son Güncelleme : 04 Temmuz 2008 - 02:39

  Ergenekon terör örgütünün stratejisini hazırladığı ve finansörü olduğu iddia edilen işadamı 60 yaşındaki Kuddusi Okkır, cezaevine girdikten 1 yıl sonra ölüm döşeğindeyken tahliye edildi.

  20 Haziran 2007’de tutuklanan Okkır 10 gün sonra Tekirdağ F Tipi Cezaevine gönderildi. Tek kişilik hücreye konulan Okkır’ın sağlığı bir süre sonra bozuldu. Okkır, nisan ayı sonunda, ’majör depresyon’ tanısıyla Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi. Burada ayrıca zatürree ve böbrek yetmezliği teşhisi konulan Okkır, Bayrampaşa ve Haseki Devlet hastanelerine, buradan Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Göğüs Cerrahisi Bölümü’ne götürüldü ve son olarak da mayıs ayı içinde Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi’ne yatırıldı. Konuşamayan, tuvalet ihtiyacını gideremeyen, ayakta duramayan, ağızdan beslenemeyen ve ağızdan ilaç tedavisi yapılamayan Okkır’a burada ’Akciğer kanseri, beyin ve kemik metastası’ teşhisi konuldu.

  Eşi Sabriye Okkır kocasının tahliye edilmesi için iki kez mahkemeye başvurduğunu ancak tahliye taleplerinin ’delilleri karartabilir’ denilerek reddedildiğini söyledi. Eşi Sabriye Okkır’ın eşinin son durumuna dair sağlık raporunu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na getirmesinin ardından Okkır, savcılığın talebi üzerine 1 Temmuz günü nöbetçi mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Okkır’ın tahliyesiyle tutukluların sayısı 48’e indi. Kocasının başından bir an olsun ayrılmayan Sabriye Okkır, "Eşine yargısız infaz yapıldı. Hapishaneye girerken sapasağlam olan eşim şu an ölümle pençeleşiyor. Madem çok önemli deliller vardı, neden bir yıldır beklediler. Kocamı sorgusuz sualsiz idam ettiler" dedi. Okkır’ın doktorlarından Doç.Dr. Hakan Kadragöl, hastanın bilincinin kapalı olduğunu ve durumunun iyi olmadığını söyledi. Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi yetkilileri, 10 Mayıs günü kendilerine gelen hastanın tahliye olduğu güne kadarki tedavi gideri olan 8 bin 660 YTL’yi Adalet Bakanlığı’na fatura edeceklerini ancak dün itibariyle 570 YTL’ye ulaşan tedavi masrafının aileden talep edileceğini söylediler. Teknopark Elektronik Bilişim Danışmanlık şirketinin sahibi olan Kuddusi Okkır, Orion yapımcılık, Orion Reklam Şirketi’ne de ortaktı.

  Ölüm döşeğinde tahliye

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 31 Yorum }
  • SEÇKİN ERGÜN 4.7.2008 14:45:44
   ŞİMDİ BU ADAM DAVA SONUNDA SUÇSUZ ÇIKARSA Kİ ÖYLE ÇIKACAK GİBİ BUNUN HESABINI KİM VERECEK.
  • Sinan Öztan 4.7.2008 14:37:37
   Bu kişi haksız yere gözaltına alındıysa ve bunun verdiği üzüntü sonucu kanser olup ölüm döşeğinde yatıyorsa bunun hesabını kim verecek.
  • songül kişioğlu 4.7.2008 14:35:22
   SAYIN OKKIR'A YAPILAN İNSANİ YÖNDEN ETİK OLMADIĞI GİBİ ADALET AÇISINDAN DA ETİK DEĞİLDİR.O CEZAEVİNDE GÖREV YAPAN PERSONEL VİCDANINI UNUTMUŞ BELLİ.HANIMEFENDİ AVUKATLARINIZ NEDEN ADALET BAKANLIĞI HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUYOR
  • Mükremin ÇITIR 4.7.2008 14:32:39
   Şu resimdeki adamın haline bakın bir senede ne hale gelmiş. Bu haliyle ne kaçabilir nede delilleri karartabilir.Erbakan suçu sabitken ve hüküm giymişken yazlıkta keyif sürecek. Diğeri bitkisel hayatta tutuklu kalacak. Bunun adı ALLAHSIZ lıktır..
  • aysun aka 4.7.2008 14:21:14
   Kim hesabını verecek bunun ? bir insanı alıp içeri tıkmak aylarca hayatını mahvetmek bu kadar kolaymı ? insanları alsınlar ama suç dosyasını davasını mahkemesini görüp ; cezasını kessinler ..ya şimdi bu adam masumsa ?? !!!
  • Hakan Unsal 4.7.2008 14:19:18
   Aslında bunu üzerine çok şeyler söylenirde burada yayınlanmaz.Sadece yuh olsun SANADA SANA O MEVKİYİ GÖRÜP SENİ ORAYA ÇIKARANLARADA.Ama Allah elbet birgün hayatını karatığın insanların hesabını soracaktır senden.
   
  Haberlerİbrahim ÖzçimenboluvaliSiirtterör saldırısıEYPofsayt