"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Ölüm döşeğinde genç bir erkek gördüm

RUMUZ: VIZVIZ

Ben rüyamda yatakta yatan 16-17 yaşlarında bir erkek gördüm. Ölüm döşeğindeymiş. Başında tanımadığım kadınlarla ben vardım. Hüngür hüngür ağlıyordum. Herkes ağlıyordu. Ölmemesi için dua ediyordum. Uyandığımda çok üzüntülüydüm. Bir sonraki gece de rüyamda pencereden bakıyordum, geceydi. Pırıl pırıl yanıp sönen bir sürü yıldız vardı. Çok şaşırıyordum. Gökyüzünü daha önce hiç böyle görmemiştim diyordum içimden. Yıldızlar gökyüzünde sürekli hareket ediyordu. Hayranlıkla izliyordum.

YORUM: Birinci rüyanızda gördüğünüz 16-17 yaşlarındaki çocuk, bırakmak zorunda kaldığınız bazı alışkanlıklarınızı, ayrıldığınız bir yeri veya birisini temsil ediyor olabilir. Veya şu aralar, yaşadıklarına üzüldüğünüz birisi varsa ölü beden o kişinin çaresiz ve mutsuz halini sembolize ediyor olabilir. Gökyüzünde yanıp sönen yıldızlar, kişisel potansiyelinizi, artan isteklerinizi ve umutlarınızı simgeliyor, yeni heyecanları haber veriyor.

Atatürk’e yemek hazırladım

RUMUZ: BOĞAZ KÖPRÜSÜ

Rüyamda iki kere Atatürk’ü gördüm. Birinci rüyamda, Boğaz Köprüsü’deydik ve ben heyecanla ona bakıyordum. İkinci rüyamda ise beraberindeki kişilerle birlikte yemek yemeleri için onlara sofra hazırladım.

YORUM: Rüyada görülen köprü, geçiş ve geçit anlamındadır. Rüyanızda Atatürk’ü Boğaz Köprüsü’nde görmeniz, ülkemizin içerisinde bulunduğu geçiş dönemini ve belki de bu süreçte kendi içinizde yaşadığınız bazı gelgitleri ve geçişleri simgeliyor olabilir.

İkinci rüyanızda, Atatürk ve arkadaşlarına hazırladığınız yemek ise, ulu önderimize ve onun kıymetlilerine (ilkeleri, reformları vb) sahip çıkma, koruyup kollama isteğinizin rüyalarınıza yansımış hali.


Rüyamda doğum yapmıştım

RUMUZ: ÜLKÜ

Rüyamda doğum yapmışım ve kucağımda bir bebek var. Açık tenli, kumral bir bebek. Fakat biliyorsunuz yeni doğmuş bebek küçük olur, bu bebek neredeyse 6 aylık bebek büyüklüğündeydi.

YORUM: Rüyada görülen bebek, rüyayı gören kişinin hayatında yeni bir başlangıç (yeni bir proje, iş ya da aşk) yapmak üzere olduğunu gösterir. Ya da sevdiği kişiler hayatlarında yeni başlangıçlar yapmak üzere olabilirler. Kucağınızdaki bebeğin, olması gerekenden daha iri olması ise, yeni başlanan işin belli bir olgunluk derecesine ulaştıktan sonra start aldığının göstergesi.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI