Gündem Haberleri

  Ölülerin Şafağı

  Hürriyet Haber
  07.04.2004 - 15:08 | Son Güncelleme:

  George A. Romero'nun 1978'de tarihli kült filmi Ölülerin Şafağı (Dawn of the Dead) ödüllü reklam filmi yönetmeni Zack Snyder'ın yorumuyla yeniden beyazperdede. Zombilerin elinden kurtulmaya çalışan bir grup insanın öyküsünü anlatan flimin başrollerinde Sarah Polley, Ving Rhames, Jake Weber, Mekhi Phifer, Ty Burrell ve Michael Kelly var. 25 yıl önceki ilk filmde David Emge, Ken Foree ve Scott Reiniger'in oynadığını da not olarak belirtelim.

  FİLMİN KONUSU
   
  Her ne olduysa ve nasıl başladıysa, bir gece içinde dünya açıklanamayan bir şekilde ölülerin ölmediği, yaşayan bir kabusa dönüşür. Bir dahaki öğünlerini arzulayan cesetler, şimdi de canlıların etleriyle beslenme konusundaki doymak bilmeyen iştahlarıyla geriye kalan birkaç canlıya doğru yol alıyorlardır.

  Ana Clark, Wisconsin'e bağlı banliyödeki evinden korkunç bir şekilde kaçtıktan sonra, içinde polis memuru Kenneth, elektronik satış görevlisi Michael, kabadayı bir adam olan Andre ve hamile eşinin bulunduğu bir gruba rastlar. Bu insanlar, terkedilmiş banliyöye ait alışveriş merkezinde barınacak yer arıyorlardır.

  Çürüyen zombilerin sürekli ordusu bıkmadan alışveriş merkezinin içine sızmak için çabaladıkça, hayatta kalanlar da ölmeyenlerle, birbirleriyle ve kendi korku ve şüpheleriyle mücadele ediyorlardır... 


  FİLMİN KÜNYESİ
  Yönetmen: Zack Snyder
  Senaryo : James Gunn
  Oynayanlar:  Sarah Polley, Ving Rhames, Jake Weber, Mekhi Phifer, Ty Burrell,
  Michael Kelly
  Resmi sitesi:http://www.dawnofthedeadmovie.net/

   
   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı