Dünya Haberleri

  'Ölü fare'

  Hürriyet Haber
  08.05.2008 - 15:14 | Son Güncelleme:

  İsrail 60. kuruluş yıldönümünü kutluyor. İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ise yine tarihi konuşmalarından birini yaptı. Bu kez İsrail'e "kokuşmuş ceset" ve "ölü fare" dedi. Ahmedinejad daha öncede İsrail'in haritadan silinmesi gerektiğini söylemişti.

  Ahmedinejad, yeni seçilen milletvekillerine yaptığı konuşmada, İsrail'in 60. kuruluş yıl dönümü kutlamalarına da değindi ve "Siyonist rejimin doğum günü törenine katılarak bu kokmuş cesede can vermeyi düşünenler yanılıyorlar” ifadesini kullandı.

  "Bu törene katılanlar adlarının tarihin kara listesine geçtiğini iyi bilmeliler" diyen Ahmedinejad, şunları kaydetti: "Bugün siyonist rejimin varlık felsefesi sorgulanmaktadır. Bu rejim yok olmak üzeredir. Siyonist rejim büyük ve zorba güçlerin elinde, dünya milletlerine hakim olmak için bir alet haline gelmiştir.

  Otoriter güçler İslam dünyasına karşı olarak Filistin topraklarında bu sahte rejimi kurmuşlardır. Bu rejim, Lübnan halkının tokadından sonra ölü bir fare halini almış ve yolun sonuna gelmiştir. Bölge ülkelerinden de bu rejime eşlik edenler, bölge milletlerinin kininin ateşinde yanacaklar."

  Ahmedinejad, "İmam'ın da (Humeyni) dediği gibi, İsrail haritadan silinmeli" demiş, "kanserli bir ura" benzettiği İsrail'in, Avrupa, Amerika, Kanada veya Alaska'ya taşınmasını da önermişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı