ERZURUM HABERLERİ

Oltu’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

IHA
29.10.2015 - 12:17Son Güncelleme :

OLTU'DA CUMHURİYET BAYRAMI

IHA

Erzurum’un Oltu ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.
Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıl dönümü kutlamaları sabah ilçe Kaymakamı Mehmet Gökhan Zengin’in, daire amirlerini makamında kabul ederek tebrikleri kabul etmesiyle başladı. Daha sonra ilçe stadında hazırlanan kutlama programına geçildi. İlçe Kaymakamı Mehmet Gökhan Zengin, Garnizon Komutanı Piyade Binbaşı İlhan Yıldız ve Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek, askeri birlikler ve öğrencilerin bayramını kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan Oltu Kaymakamı Mehmet Gökhan Zengin, “Türk milleti tarihin hiçbir döneminde esarete boyun eğmemiştir. Birçok büyük imparatorluklar kurarak dünya milletlerine devlet teşkilatlanmasının nasıl olacağını göstermiş, adil ve hoşgörülü idaresiyle de tarihin her döneminde önemli bir rol üstlenmiştir” dedi.
Öğrencilerin okuduğu şiirlerin ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri verildi. Oltu Anadolu Lisesi öğrencilerinin folklor gösterisinden sonra Yusuf Ziyabey Anadolu Lisesi bando takımı eşliğinde okullar tarafından resmi geçit töreniyle kutlama programı sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Oltu’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 12 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Oltu’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı