Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Ölmüşsünüz, başınız sağolsun'

Balıkesir, Adanaspor ve Beşiktaş'ta forma giyen Özer Umdu için ölmeden gazetelere başsağlığı ilanı verildi. Balıkesirsporlu futbolcular maça siyah bantla çıktı, valinin de izlediği karşılaşma öncesi bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Balıkesir'deki yerel bir gazetenin, isim benzerliği yüzünden bir hata yaparak Özer Umdu'nun(54) öldüğünü duyurmasının ardından kentte işler biribirine girdi. Gazetenin 25 Şubat günkü sayısında, “Altın kafayı kaybettik” başlığıyla yer alan haber üzerine, Balıkesirspor yönetimi, Özer Umdu için başsağlığı ilanı verdi.
  
FUTBOLCULAR SİYAH BANTLA MAÇA ÇIKTI

  
Balıkesirspor'un Atatürk Stadı'nda Yeni Sanayispor ile yaptığı maça futbolcular, Umdu'nun anısına siyah bantla çıkarken, Vali Selahattin Hatipoğlu'nun da izlediği maç öncesi bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Umdu'nun ölmediği, Erdekspor Teknik Direktörü ve Balıkesirspor'un eski futbolcusu Can Cangök'ün, başsağlığı için ailesini telefonla aramasıyla anlaşıldı. Cangök, telefona Özer Umdu'nun çıkması üzerine yaşadığı büyük şaşkınlığın ardından durum anlaşıldı.

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde lokal işletmeciliği yaptığı öğrenilen Özer Umdu, sağlığının gayet yerinde olduğunu ifade ederek, “Başsağlığı telefonları gelmesi üzerine bir süre şok geçirdim. Bu tür bir olay inşallah bana uzun ömür verir” diye konuştu.

Bu arada, Özer Umdu'nun kalp krizi sonucu öldüğü yolunda haberi duyuran yerel gazetenin genel koordinatörü Levent Uysal, hatanın isim benzerliğinden kaynaklandığını söyledi. Yerel gazete, Umdu'nun ölmediğine ilişkin haber yayınlayarak okurlarından özür diledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler