ŞIRNAK HABERLERİ

Ölmez’den Engelliler Adına Yardım Toplayanlara İtibar Edilmemesi Çağrısı

IHA
26.02.2015 - 13:46Son Güncelleme :

CİZRE ENGELSİZ HAYAT DERNEĞİ BAŞKANI GÜLİZAR ÖLMEZ, ENGELLİLER ADINA YARDIM TOPLAYAN KİŞİLERE HALKIN VE ESNAFIN İTİBAR ETMEMESİNİ İSTEDİ.

IHA

Cizre Engelsiz Hayat Derneği Başkanı Gülizar Ölmez, engelliler adına yardım toplayan kişilere halkın ve esnafın itibar etmemesini istedi.
Cizre Engelsiz Hayat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Gülizar Ölmez, dernek olarak şuana kadar esnafı dolaşıp yardım toplamadıklarını ve dernekleri üzerinden yardım toplamaya çalışanlara esnaf ve vatandaşların itibar etmemeleri gerektiğini belirtti. Derneğe gelen şikayetler üzerine bir açıklama yapma gereği duyduklarını belirten Ölmez, "Biz Engelsiz Hayat Derneği olarak bu güne kadar engelliler adına iş yerlerini dolaşıp para toplamayı kendimize yakıştırmadık. Başka yerlerden gelip Cizre’deki engelliler adına para toplayanlara kimse itibar etmesin. Engelli arkadaşlarımıza destek olmak isteyen iş adamlarımız derneğimize gelip yapabilir yada bir engelli arkadaşımıza bizzat yardımcı olabilirler. Derneğimizi, engellilerin eğitim, sağlık, sosyal-kültürel gelişimlerini sağlamanın yanı sıra en önemlisi de haklarını korumak ve eksikliklerini gidermek için geçtiğimiz yıl kurduk. Son günlerde dernek olarak en çok “engelliler adına yardım topluyoruz” diye kentin ana caddelerinde ve mahalle aralarında engellilerle hiç bir ilgisi olmayan insanlar, engelliler adına para ve bir şeyler satarak para toplamaya çalıştıkları konusunda vatandaşlardan sıkça şikayetler aldık. Hiçbir dernek üyemizin sokaklara çıkıp engelliler adına para toplama yetkisi yoktur. Bu nedenle engelliler adına yardım topluyoruz diyenlere itibar edilmemesi gerekir" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şırnak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şırnak ilinden Ölmez’den Engelliler Adına Yardım Toplayanlara İtibar Edilmemesi Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 13 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ölmez’den Engelliler Adına Yardım Toplayanlara İtibar Edilmemesi Çağrısı haberi güncellenecektir.

ŞIRNAK NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:26
 • Guneş
  07:09
 • Öğle
  12:14
 • İkindi
  14:45
 • Akşam
  17:00
 • Yatsı
  18:31
Sayfa Başı