« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Ölmeden İnönü'de maç izleyin'

İngiliz Independent gazetesinin yazarı Ian Herbert, pazar günkü tam sayfalık yazısını Türk futboluna ayırırken Beşiktaşlı taraftarlara övgü yağdırdı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş yeni kalecisini buldu

Holosko'ya Delgado formülü

Herbert, "Beşiktaşlı taraftarlarla İnönü Stadı'nda maç izlemek, her futbolseverin ölmeden önce yapması gereken bir zorunluluk" ifadesini kullandı.

Beşiktaş İnönü Stadı ve siyah-beyazlı taraftarların müthiş coşkusu, İngilizler tarafından bir kez daha tescillendi. İngiliz Independent gazetesinin yazarı Ian Herbert, pazar günkü tam sayfalık köşe yazısını Türk taraftarlara ayırdı. Herbert, İnönü'deki Liverpool maçında 132 desibelle gürültü rekoru kıran Beşiktaş taraftarıyla bu muhteşem statta maç izlemeden ölen bir insanın, hiçbir zaman futboldan gerçek zevki alamayacağını belirtti.

PELE BU STADI GÖRMEMİŞ
Avrupa'da maç izlerken bir yandan da Asya kıtasının görüneceği yer olan İnönü'de maç izlemenin her futbolseverin ölmeden önce yapması gereken bir futbol zorunluluğu olduğundan bahseden Herbert, İnönü'deki F.Bahçe derbisinin beklenmesini tavsiye etti. Pele'nin bir değerlendirme yaptığını ve dünyanın maç izlenecek en güzel statlarını anlattığı anısına dikkat çeken Herbert, Pele'yi İnönü'ye maç izlemeye davet etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz