« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olmaz böyle şey

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Dört boksörümüz de çeyrek finalde elendi

1

Selim Palyani, 60 kiloda dünya ve olimpiyat şampiyonu Rus Malesin'e 21-6 RSCO ile yenildi.

2

54 kilodaki Agasi Agagüloğlu, Küba'lı Rigondeaux karşısında ringden 14-5 yenik ayrıldı.

3

Bülent Ulusoy 67 kiloda hayal kırıklığı yarattı, Moldova'lı Grusac'a 19-10 sayıyla boyun eğdi.

4

Maça iğne olarak çıkan Akın Kakauridze, Azeri Alekperov karşısında tutunamadı ve 18-8 yenildi.

Gardımız düştü

Olimpiyat ringinde gardımız düştü. Dün çeyrek final oynayan 4 boksörümüz rakiplerine yenilerek yarı final vizesi alamadı ve madalya şanslarını yitirdi. Gündüz seansında ringe çıkan 60 kilo boksörümüz Selim Palyani, dünya ve Avrupa şampiyonu Rus Alexander Malesin'e 4. raundun ortalarında 21-6 RSCO (teknik üstünlük) ile yenilerek elendi.

Ulusoy diremedi

Akşam seansı müsabakalarında ise 54 kilo boksörümüz Agasi Agagüloğlu, Küba'lı Ortiz Rigondeaux karşısında etkili olamadı. Boksörümüz ringden 14-5 yenik indi. Çeyrek finalde ringe çıkan 3. boksörümüz 67 kiloda Bülent Ulusoy, Moldova'lı Vitalii Grusac karşısında 19-10 yenildi.

Ramazan kaldı

75 kiloda Akın Kakauridze, Azeri Vugar Alekperov karşısında uzun kol avantajını kullanamadı. Maça iğne ile çıkan Akın rakibinin yakın dövüş tuzağına düşünce maçı 18-8 kaybetti. Böylece olimpiyat ringinde sadece Ramazan Palyani kaldı. Ramazan, bugün Kazak Bekzak Sattarkhanov ile çeyrek finalde mücadele edecek.

Bakan Ünlü patladı

Akın'ın Küba'lı ile eşleşmekten çekindiğinden maça asılmadığını söyledi.

Nakavt korkuttu

Hesabı sorulacak Boksta dün ringe çıkan 4 boksörümüzün de elenmesi sonrası Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü çok üzüldü ve sinirlendi. Bakan Ünlü, ‘‘Şimdi burada bir şey konuşmuyorum. Türkiye'ye dönünce konuşacak çok şey var. Bunların hepsinin hesabı sorulacak. Böyle rezalet olmaz’’ dedi.

Mücadele etmediler Akın Kakauridze'nin aynı kiloda kendisinden önceki maçta Rumen'i nakavt eden Küba'lı ile yarı finalde eşleşmekten korktuğundan maça asılmadığını belirten Ünlü, ‘‘Buraya kadar geldik bu maçları kazansak madalya alacaktık. Mücadele etmek lazımdı ama kimse mücadele etmedi’’ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz