« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olmayınca olmuyor: 6-5

Fenerbahçe, Uluslararası Efes Futbol Turnuvası finalinde S.Moskova'ya penaltı atışları sonrasında 6-5 yenilerek ikinci oldu. Maçın normal süresi karşılıklı atılan gollerle 1-1 sona erdi. Penaltı atışlarında Rüştü'nün bir kurtarışına karşın Revivo ve Mirkoviç gole ulaşamayınca Efes Kupası, Rus ekibinin oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Karşılaşmanın 30. dakikasında Fenerbahçe, Ogün`ün golüyle 1-0 öne geçti. Bu gole Rus ekibi 31. dakikada Vasiluk ile yanıt verdi ve karşılaşma 1-1 sonuçlandı.

Penaltı atışlarında, Fenerbahçe adına Rapaiç, Anderson, Ogün ve Yusuf`un vuruşları golle sonuçlanırken, Revivo ve Mirkoviç`in penaltı atışlarını kaleci kurtardı.

Spartak Moskova`da ise Ananko, Bescthastnich,  Tsikhmeystruk, Baranov ile Parfenov penaltı atışların gole çevirirken, Titov`un penaltı atışını Rüştü kurtardı.

Fenerbahçe`yi penaltı atışlarıyla 6-5 yenen Spartak Moskova`nın kupasını Devlet Bakanı Fikret Ünlü, Fenerbahçe`nin kupasını da AntalyaValis Ertuğrul Dokuzoğlu verdi.

Turnuvada birinci olan Spartak Moskava`ya 50 bin Alman Markı, ikinci Fenerbahçe`ye ise 20 bin Alman markı ödül verildi.

Stat: Atatürk

Hakemler: Kuddusi Müftüoğlu, Bülent Bozdoğan, Zeki Çakal

Fenerbahçe: Rüştü, Fatih Akyel (Dk. 78 Raapaiç), Mirkoviç, Uche, Ümit, Ogün, Revivo, Lazetiç (Dk. 71 Yusuf), Andersson, Ali, Johnson

Spartak Moskova: Levitskiy, Bescthastnich, Tsikhmeystruk, Kovtun, Kudriashov (Dk. 88 Erik), Titov, Ananko, Mitreski, Vasiluk (Dk. 84 Mukasi), Baranov, Parfenov,

Goller: Dk. 30 Ogün, Dk. 31 Vasiluk

Sarı kart: Dk. 22 Johnson (Fenerbahçe)


Bunları da Beğenebilirsiniz