Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Olmayan şeyler...

HAVA güzel...<br>Zemin futbol oynamaya müsait...

Protokol tribününde de problem yok...
Taraftar hep destek tam destek...
Alex de sahada...
Hakem Özkalfa da sahada!..
Lugano tekrar Kadıköy’de...
Mehmet Topuz da iyileşmiş...
Dakika 70, altın yedek Semih de oyunda...
Bir basiretsizlik ki, sormayın... 80 dakika pozisyon yok, gol yok.
Emre’nin biraz ağır bir kararla kırmızı kart görmesinin ardından 10 kişi kalan Fenerbahçe, yine bir Alex klasiği asistle Güiza’nın ayağından golü buluyor...
Sekiz dakika sonra da golü yiyor...
Şok, hüsran, hayal kırıklığı... Hepsi Kadıköy’de derken...
Taraftarların fark beklediği Kadıköy’de az kalsın gol de gelmiyordu derken...
Son saniyede Alex-Güiza-Semih üçlüsü sahneye çıkıyor ve Semih’in altın dokunuşuyla 3 puan geliyor.
Biz, olur böyle şeyler diyelim.
Olmayan(!) şeyleri Dahi Daum düşünsün.

“Güçlü Ordu Güçlü Türkiye”

ÖRNEĞİN “21 Millet Tek Bayrak” değil, “Zafer Bayramımız Kutlu Olsun” da değil. Peki Fenerbahçe’nin taşıdığı pankartta neye vurgu yapılmış? Orduya, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, bu ülkenin sınırlarını kanlarıyla, canlarıyla çizmiş, mezhep ve kültür ayırt etmeksizin bu topraklar için savaşmış en yüce kuruma... Düşünenlerin ve taşıyanların ellerine sağlık.

Bol keseden atıyorlar

BUGÜNLERDE gazetelerde, televizyonlarda merchandising (markalı ürünler satışı) rekabetinden bahsediliyor. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor kulüpleri, GSM hizmetinden banyo havlusuna, formadan fincana kadar birçok üründe rekabet halinde. Peki kulüp yöneticilerinin satış rakamları konusunda söyledikleri ne kadar gerçek?
Örneğin Galatasaray, benim de çok beğendiğim mor formadan 50 bin adet sattığını bildirmiş, bazı gazeteler de bunu haber yapmış. Oysa bu formanın üretimi için Adidas firmasına verilen sipariş rakamı sadece 10 bin adet... 2009-2010 sezonu için verilen forma sipariş rakamları ise yaklaşık olarak şöyle:
Fenerbahçe 200 bin, Galatasaray 125 bin, Beşiktaş 60 bin.
Yani Fenerbahçe, Fenerium ürünleriyle tartışmasız 1 numara. Ancak diğer kulüplerin yöneticilerinin bu konudaki açıklamaları tıpkı politikacılarınki gibi; bol keseden atıyorlar.
(Benim verdiğim rakamlar için “Gerçeği yansıtmıyor” diyen bir yönetici varsa, lütfen belgeli bir şekilde doğrusunu açıklasınlar ben de yayınlayayım...)

... Dediği Öğrenildi!

DENİZLİ oyuncularını uyardı: “Bu maçtan ders alın...”
4 maçta 6 puan kaybedeceksin ve böyle bir açıklama yapacaksın... Tamamen geyik muhabbeti... Hastayım zaten böyle haberlere... Ama Denizli’nin ilk 4 haftanın sonunda böylesine klişe bir laf ettiğine ve bunu basına söylemiş olabileceğine inanmıyorum...
Bir de “öğrenildi” geyiklerine hastayım...
Falanca takımın falanca futbolcusunun, kulübün teknik direktörüyle konuşarak, “Hazırım” dediği öğrenildi! Falanca başkanın, teknik direktörüyle toplantı yaparak, “Ayağını denk al” dediği öğrenildi!
Haber olsun torba dolsun...

Maçın 3 Adamı:

*Alex *Güiza *Semih

X