« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Olması gerekenleri yaptık"

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Fuat Çapa, “Çok fazla transfer yapmadık. Olması gereken transferleri yaptık. Bundan sonra belki iyi bir forvet bulursak, almayı düşünüyoruz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Spor Toto Süper Lig'de sahasında Samsunspor ile ikinci devre maçlarına başlayacak Gençlerbirliği'nin Teknik Direktörü Fuat Çapa, devre arası Antalya kampını, değerlendirdi.

Diğer sezonlara göre bu yıl kamp döneminin kısa geçtiğine değinen Çapa, “Bırakmış olduğumuz yerden devam edebilmemiz için iyi bir ortam sağlamamız gerekiyordu. Bu ortamı sağlayabilmemiz için de futbolcuların birkaç gün izinle kafalarını toparlamaları, biraz olsun futbolu unutmaları gerekiyordu, bunu yaptık. Ardından Antalya kampına geldik” dedi.

Kamp döneminin ilk üç gününün çok tempolu geçtiğini anlatan Çapa, Gençlerbirliği'nin ilk devre yakalamış olduğu başarının, takım adına çok önemli olduğunu, ikinci devre öncesi iyi bir kamp dönemini geçirdiklerini kaydetti.

Transfer çalışmaları

Transfer çalışmalarına nokta koymadıklarını, ancak transferlerin bazı işler iyi gitmediğinde yapıldığı açıklayan Çapa, “İşler iyi giderken transfer yapmanın bir anlamı yok. Çok iyi bir yetenek olur, onu kadronuza katmak istersiniz, bundan dolayı çok fazla transfer yapmadık. Olması gereken transferleri yaptık. Bundan sonra yapacağımız, belki iyi bir forvet bulursak, forvet almayı düşünüyoruz” dedi.

Forvet arayışının yurt içi ya da yurt dışı takımlarından olabileceğine değinen Çapa, şunları söyledi: “Bizim kafamızdan geçen isimler var. Şunu unutmamak lazım: Sadece isme takılı kalırsan, olmadığı zaman da hayalkırıklığı yaşarsın. İsim değil, isimler olması lazım ki alternatifiniz çoğalsın. Biz futbolcuyu sadece kapasitesi ile değil karakteriyle de değerlendiriyoruz. Bizim transfer edeceğimiz futbolcuların futbolcu karakteri değil, kişi olarak karakteri çok önemli.”

Fuat Çapa, Bursaspor'un şampiyon olmasının ardından Anadolu takımlarına ve kulüplerine daha çok cesaret geldiğini, futbolcuların da başarılarıyla aranan isimler olduğunu belirtti.

Doğru yapılanma içindeki kulüplerin, ligde kalıcı olabileceğine değinen Çapa, “Başarıyı sürekli hale getirmeyi yakalayabilirseniz, o zaman Anadolu takımlarının değeri daha da artar” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz