Olmadı kaptan

Kaptan gemiyi erken terk etti. Sinirlerini kontrol edememesi ve arkadaşlarını bu şekilde yalnız bırakması bu çaptaki bir oyuncu için affedilecek şey değil.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İlker Yasin

İlker YASİN

Yakışmadı Emre’ye. Bize muhteşem futbolculuğunu seyrettireceği, maçın kaderine etki edeceği, takımını zaferlere taşıyacağı yerde; o hep olayların içinde. Bir psikolog, mentor, bir yaşam koçu yok mu Emre’ye yardım edecek? Biliyorum insanlığını, biliyorum kişiliğini...
Peki ne oluyor sahada Emre’ye? Geçen sene 17 Kasım’da Hollanda ile deplasmanda oynayan Milli Takım’dan eser yoktu dün gece. Herkes yerinde oynuyor. Defans defanstan çıkmıyor; orta saha hem geriye, hem ileriye yardıma gitmiyor; forvet, geriye gelmiyor.
Bu takımda star yok
Blokların hareketi, destek, yardımlaşma, uyum, koordinasyon ve en önemlisi de bu takımda star ya da starlar yok. Gerçeği kabul edeceğiz. Büyük ihtimalle 2012 Avrupa Şampiyonası finallerine gidemeyeceğiz. Hiddink’in takımına yakışır mı? Hiddink, Avusturya ve Belçika’yı geçemedi gibi boş laflara gerek yok. Bekleyeceğiz, belki bir turnuva daha bekleyeceğiz. Felsefenin oturmasını, futbolcunun, yöneticinin, medyanın, seyircinin “Nasıl bu sorunu çözeriz, nasıl takım oluruz” sorusunun cevaplanmasını bekleyeceğiz.
6 yabancılı ligimizde alt yapıya bakan, gençlere umut bağlayan yok. Hollanda’nın 20 yaş altında 10 kategoride genç takımları varmış. İnceleyen yok. Hiddink, sıradan yabancılara saçılan paraları görünce, altyapılardan kulüp takımlarına giden; yolun tıkandığını öğrenince döndü Avrupa’ya...
Serdar, Gökhan, Sabri
Almanya, Hollanda kulüplerinin okul takımlarında pişen ve bize düşen Türklere, devşirmelere umut bağlamaktan başka yolu yok Hiddink’in. Güney Kore ilk yarıda kendi sahasında kalıp kontra atak oynarken, bizim pasif futbolumuz ikinci yarı Kore teknik direktörünü iştahlandırdı. Serdar Kesimal, Gökhan Gönül, Sabri dışarnda kendi performansa ulaşan oyuncumuz yoktu. Hiddink’ten ismine yakışır bir takım beklemek için zaman lazım ama bu zamanı uzatmamak için teknik ekibe de büyük iş düşüyor.

BEĞENDiM

Serdar Kesimal’ın Milli Takım’a adaptasyonunu ve Gökhan Gönül’ün performansını.

BEĞENMEDiM

Bunca tecrübesine rağmen sahada kendini kontrol edemeyen Emre’yi.

DİKKAT

Bu futbolla 48 gün sonra Avusturya’yı yenmek mümkün değil.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.