Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olmadı Fener!

THY Avrupa Ligi’nde yıllardır beklediğimiz çeyrek final eşiğini atlama maçları aynı akşama denk gelince, basketbolumuzun nabız atışlarının tavan yaptığı bir gece yaşadık.

Ünal ÖZÜAK
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Ülker, ilk karşılaşmayı deplasmanda kazanmış olmanın verdiği favori olma baskısıyla çıktığı maça tutuk başladı. Ancak koç Spahija’nın yerinde bir rotasyonla Tomas ve Ukic’i zamanında oyuna sokması maçı dengelememizi sağladı. Olympiakos, ünlü Bourousis’in yokluğunu Nesterovic’le kapattı. İki deneyimli koçun satranç oyununun ilk perdesi Fenerbahçe Ülker’in 36-34’lük üstünlüğüyle geçildi.
İnanılmaz kabus 26. dakikada başladı. Üçüncü çeyrekte Kinsey ve Lavrinovic’in katkılarıyla 12 sayı ileri fırlayan Fenerbahçe Ülker, emektar Papaloukas’a teslim oldu. Bu arada Preldzic’in maçı bitirmek için acele atış kullanması Kanarya’yı probleme sokarken, sürpiz adamlar Mavrokefalides ve Ergec’in ürettiği ekstra sayılarla ibre tamamen Olympiakos’a döndü.
Ama gene de Fenerbahçe’nin evinde oynadığı maçtan bu denli kopması kabul edilir bir şey değil. Sen git 14 sayı farkla orada kazan, ondan sonra gel muhteşem seyircinin önünde 15 sayıyla maç ver; olacak iş değil. Valencia’yı haftaya orada yenebilirse, ki maalesef öyle bir tablo yok ortada, yarışa devam edebilecek Kanarya. Çıkmayan candan ümit kesilmez ama kabus gecede çok önemli bir fırsatı hediye ettiler komşuya.
Efes Pilsen pes etti
Kaderini zaten titrek olan bir adama; Rakocevic’e bağlarsan olacağı budur. Hazret 24 sayı attı ama ne oldu? Baştan beri söylüyorduk; koç Perasovic takıntılarından arınmadıkça, Avrupa ölçeğinde son kullanımını çoktan aşmış basketbol anlayış(sızlığı)nı bırakmadıkça acı son yakın diye, ama kulakların pasını alamadık. Siena’da benzer bir kabusla 3. çeyrekte oyundan koptular. Nachbar ve Ender’i bitiren Perasovic, Efes’in Avrupa yoluna son takozu da koydu.
Geceyarısı kuşağı izler gibi, korktuklarımızın bire birer başımıza geldiği, “Keşke hiç yaşamasaydık” dediğimiz bir gece yaşadık.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz