« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olmadı Antalya

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Camia bu yenilgiyi bir türlü kabullenemiyor

Siirt Jetpaspor karşısında sergilenen kötü futbol ve alınan farklı yenilgi nedeniyle kırmızı beyazlılar devre arası tatiline buruk başladı. Futbolculara 1'er milyar lira ceza verilmesi gündemde.

JETPA KÖTÜ VURDU

Sahasındaki maçta ligin son sırasındaki Siirt Jetpaspor'a 3-1 yenilen Antalyaspor, taraftarlarına büyük üzüntü yaşatmanın burukluğu içinde devre arası tatiline başladı. Kırmızı beyazlılar, bu sezon iç sahada sadece Beşiktaş'a 2-1, F.bahçe ve G.saray'a ise 1-0'lık skorlarla yenilmişti. Şimşekler, iç sahada sezonun en farklı yenilgisini Siirt Jetpaspor karşısında almış oldu. Yönetim, farklı yenilgi ve sergilenen kötü oyun nedeniyle futbolculara 1'er milyar lira ceza vermeyi düşünüyor.

MAZERET OLAMAZ

Genel Menajer Turgay Soyer, Siirt Jetpa karşısında sezonun en kötü futbolunu oynadıklarını, bu yenilgi için hiç kimsenin mazeret öne süremeyeceğini söyledi. Soyer, ‘‘Futbolcularımızın çarşamba günü G.Saray ile oynadıkları erteleme maçının yorgunluğunu üzerlerinden atamadıklarını gördük. Avrupa'nın en büyüğü olan G.Saray da, çarşamba gecesinin yorgunluğunu atamamış olacak ki sahasında Denizlispor'a yenildi. Ancak biz G.Saray değiliz. Bizim böyle puan hovardalığı yapma lüksümüz yok’’ dedi.

2 HAFTADA 5 MAÇ

Soyer, şöyle devam etti: ‘‘Belki de son 2 hafta içinde 3 günde bir maç oynamak futbolcularımızı fizik motivasyon olarak olumsuz etkilemiştir. İstanbulspor deplasmanından başlayarak sahamızda Beşiktaş, G.Birliği, G.Saray ve arkasından Siirt Jetpa ile oynadık. Bu kısa dönemde 5 maç oynamanın ağırlığını kaldıramadık. Yine de ligin ilk maçında 15 bin seyircisinin önünde yenme başarısını gösterdiğimiz Siirt Jetpaspor'a kendi sahamızda böyle farklı yenildiğimiz için mazeret üretme hakkımız yok.’’

CEZA KAÇINILMAZ

Siirt Jetpa karşısında alınan bu yenilgi ile birinci devre için yaptıkları hesapların da bozulduğunu öne süren Soyer, başarıya ödülün verildiği yerde, başarısızlığa uygulanacak cezayı da kabullenmek gerektiğini söyledi. Soyer, ‘‘Kazanmış olsak morali üst çizgide bir takım olarak tatile çıkacaktık. Yenilginin bir veya bir kaç sorumlusunu aramak, buna göre yorum yapmak doğru değil. Hepimiz suçluyuz. İç sahadaki maçı kaybettiğimiz için elbette gerekli ceza uygulanacaktır’’ diye konuşu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.