« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Oliveira müjdesi

Real Betis yönetimi, Sao Paulo’da kiralık oynayan Brezilyalı golcüsünü Fenerbahçe’ye vermeyi kararlaştırdı. Oliveira da kabul ederse, bir yıllığına kiralık olarak transfer edilecek.

Mehmet ÇİFTÇİ / DHA
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE’nin istediği Sao Paulo takımında kiralık olarak oynayan Ricardo Oliveira’nın transferinde sürpriz bir gelisme yaşandı. Futbolcunun bonservisine sahip olan Real Betis yönetimi, önceki gece yaptığı olağanüstü toplantıda, Brezilyalı forvetin Fenerbahçe’ye kiralanmasına karar verdi.

Bu kararın Oliveira’nın Betis’te futbol oynamak istememesi üzerine alındığı belirtiliyor. Toplantı sonrası bir açıklama yapan Real Betis Kulübü Sportif Direktörü Manuel Ortega Momparlet, Fenerbahçe’nin Brezilyalı futbolcu için kendilerine teklif getirdiğini söyledi ve iki kulüp arasında anlaşma sağlandığını duyurdu. Momparlet, yönetim kurulu kararının Oliveira’ya iletileceğini de belirterek, bu futbolcunun önümüzdeki haftadan itibaren Fenerbahçe Kulübü’ne 1 yıllığına kiralık verileceğini söyledi.

Betis’i istemiyor

Sportif Direktör Manuel Ortega Momparleta, gazetecilerin, Betis’in acilen ihtiyacı olan bu oyuncuyu neden Fenerbahçe’ye verdiğinin sorulması üzerine ise, "Oliveira bizde oynamak istemiyor. Bizde kalmak istemeyen bir oyuncuyu ise zorla tutmayız. Bu yüzden bize en iyi teklifi Fenerbahçe verdi ve onlara kiralayacağız. Bir yılın sonunda taraflar anlaşırlarsa tekrar masaya oturur, Oliveira’nin bonservisini onlara veririz" dedi.

Fenerbahçe’ye transfer olacağı yönünde daha önce çıkan haberleri yalanlayan Oliveira’nın, Betis’in bu kararına nasıl tepki göstereceği ise merak ediliyor. Betis’in daha önceki antrenörü Serra Ferrer ile anlaşamadığı için uzun süre kadro dışı bırakılan ve sonunda Brezilya’nın Sao Paulo takımına kiralık verilen Oliveira’nın, öncelikle yeniden Sao Paulo’ya dönmek isteyeceği, bunun gerçekleşmemesi halinde Fenerbahçe’ye gideceği belirtildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz