Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olin'den yeni bilet uygulaması

Olin Edirne Basketbol Kulübü maç bileti fiyatlarında yeni bir uygulamaya gitti. Bu uygulamayla öğrenci biletleri kaldırılırken, indirimli bilet sayısı artırıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Olin Edirne Basketbol Kulübü Asbaşkan Okan Hamami, yaptığı yazılı açıklamada, alınan kararla hem daha fazla öğrencinin maç izleme şansına kavuşmasını hem de öğrenci olmadıkları halde öğrenci bileti alarak maç izleme gereği duyanların bu yola başvurmadan maç izlemelerine imkan sağlanacağını belirtti.

Hamami, Beko Basketbol Ligi'ndeki ilk yıllarında her şeyin çok güzel ve başarılarla dolu gittiğini vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:
“Bu başarılarda bir çok faktörün etkisi var ve bunları tek tek sıralamak elbette mümkün. Fakat yaşanılan bu başarılarda taraftarlarımızın ayrı bir yeri var. Çok geniş kesimler tarafından çok güzel sözlerle bahsedilen taraftarlarımızla yönetim olarak bizler de gurur duyuyoruz. Maçlarımızı izleme fırsatı bulanlar Mimar Sinan Arena'da aldığımız galibiyetlerde taraftarlarımızın çok büyük etkisi olduğunu dile getiriyorlar. Onlar taraftar olarak tribünlerde ve saha dışında üzerlerine düşeni fazlasıyla yerine getirirlerken bizler de yönetim olarak taraftarlarımızın daha rahat maç izlemeleri ve daha çok seyircinin maçlarımıza gelebilmesi için olanaklar yaratmaya çalışıyoruz. Bunun için de sezon öncesi kombine bilet alan taraftarlarımızın dışında kalan Olin Edirne taraftarlarının rahatça bilet temin edebilmeleri için maçlarımızdan bir iki gün önce bilet satışlarımız Mimar Sinan Spor Salonu'nda yapılmaktadır.”

Hamami, Edirne'nin bir öğrenci şehri olmasından dolayı sezon başında öğrenci bileti uygulaması ve birkaç hafta sonra da öğrenci kombinesi satışlarına başlandığını anımsatarak, şöyle devam etti:
“Amacımız öğrenci kardeşlerimizin de uygun fiyatla maçlarımızı izleyebilmesiydi. Ama yaşadığımız süreçte öğrenci biletlerinin doğru kitlelere ulaşmadığı ve öğrenci olmayan taraftarlarımızca da kullanıldığını üzülerek tespit etmiş bulunuyoruz. Ayrıca bu süreçte indirimli öğrenci bilet kapasitemizin de az kaldığını tespit ettik. Tüm bunlardan dolayı, yani hem uygun fiyatlı koltuk sayımızı artırma hem de öğrenci olmadıkları halde öğrenci bileti alma yoluna giden taraftarlarımızı bu durumdan kurtarabilmek amacıyla öğrenci bileti uygulamamıza son vermiş bulunuyoruz. Öğrenci biletine son verirken indirimli bilet uygulamamız artan koltuk sayısı ile devam edecektir. İki pota arkası tribünlerimiz 10 TL'lik bilet kapsamına alınmıştır.”

Hamami, uygulamanın 5 Mart Cumartesi günü oynanacak Bornova Belediyesi maçı ile başlayacağını bildirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler