« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olimpiyattan kısa haberler

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yelkende sıfır çektik

MİLLİ yelkenciler Deniz Çınar ve Ateş Çınar, 470 sınıfında 9 ve 10. yarışlar sonunda genel klasmanda 24. sırada yer alarak yarışmadan elendi. 9. yarışı 19’uncu, 10.’yu ise 26. sırada tamamlayan ikili, 10 yarış sonunda 204 puanla 24. sırada yer aldı ve elendi.

Bir veda da Dudu’dan

KADINLAR 5 bin metre eleme serisinde Dudu Karakaya, 14. olarak finale yükselemedi. 26 yaşındaki milli atlet elemelerde ilk seride yarışırken 15:28.32’lik derecesiyle 18 atlet arasında 14. olarak Lond-ra’ya veda etti.

Tyson Gay homoseksüel oldu!

100 metrede 4. olan Tyson Gay’i, dinci bir internet sitesi “Homoseksüel” yaptı. ‘OneNewsNow’ isimli site, gay kelimesini otomatik olarak ‘homoseksüel’ olarak değiştiriyor.

Minderde hüsran yaşadık

Grekoromen güreş 96 kiloda repesaj maçına çıkan Cenk İldem, Ermenistan’dan Aleksanyan’a 2-0 yenilerek oyunlara veda etti. Diğer karşılaşmada ise İranlı Morad Abdvali ile karşılaşan Atakan Yüsel ilk periyodu 1-0 ikincisini ise 3-0 kaybederek 2-0 yenildi ve olimpiyatlara veda etti.

Melis Mey finalde

LONDRA Olimpiyat Oyunları kadınlar uzun atlama elemelerindeki atletimiz Karin Melis Mey elemeleri 6.80’lik dereceyle tamamladı ve finale kaldı. Milli atletimiz bugün saat 22:05’te yapılacak olan final mücadelesinde madalya arayacak.

ATLAMADAN ÜÇ BRONZ ÇIKTI!

Erkekler yüksek atlama finalinde, aynı yüksekliği aynı sayıda hak kullanarak atlayan üç atlet de bronz madalya kazandı. Finalde, 2,29 metreyi aynı sayıda hak kullanarak atlayan Katarlı Mutaz Essa Barshim, Kanadalı Derek Drouin ve Britanyalı Robert Grabarz bronz madalyayı paylaştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz