« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olimpiyatta altın madalyaya deniz fenerli ödül

Londra Olimpiyatları'nda erkekler cirit atmada altın madalya kazanan Trinidad ve Tobagolu Keshorn Walcott, ödül yağmuruna tutuldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Erkekler cirit atmada ülkesine saha oyunlarındaki ilk altın madalyasını kazandıran Keshorn Walcott, Karayipler'in doğusundaki ülkesi Trinidad ve Tobago'ya dönüşünde, ülke bayrağının renklerini temsil eden kırmızı, siyah ve beyaz renklerde giyinmiş binlerce kişi tarafından coşkuyla karşılandı.

Başbakan Kamla Persad-Bissessar, “Keshorn!” diye tezahürat eden halkın arasında yaptığı konuşmada, “Trinidad ve Tobago halkı adına sana teşekkür ediyorum. Tanrı seni korusun” dedi.
Ana geçim kaynağı çiftçilik olan küçük bir Trinidad kasabası Toco'da büyüyen Walcott, vatandaşların ilgisi karşısında şaşkına döndü. Walcott, başta ebeveynleri ve kardeşleri olmak üzere kendisini destekleyenlere teşekkür ederek, “Trinidad ve Tobago bayrağını taşımaktan gurur duyuyorum” diye konuştu.

84,58 metrelik atışıyla ülke rekoru kırarak olimpiyat şampiyonu olan Keshorn Walcott ayrıca, “155 bin dolar, lüks bir ev, memleketinden yaklaşık 2 dönüm arazi ve bir deniz feneriyle” de ödüllendirildi.
Walcott'un isminin Karayip Havayolları'nın bir uçağına verilmesinin yanı sıra ülkeye döndüğü gün de resmi tatil ilan edildi.

Keshorn Walcott, ülkesine olimpiyat tarihinde atletizm branşındaki ikinci altın madalyasını kazandırmıştı. Trinidad ve Tobago'nun ilk altın madalyasını 36 yıl önce 1976 Montreal Olimpiyatları'nda 100 metredeki üstün performansıyla Hasley Crawford getirmişti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz