« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olimpiyatları neredeyse garantiledik

Halter Federasyonu 2. Olağan Mali Genel Kurulu Ankara'da yapıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İçkale Otel'de gerçekleştirilen ve divan başkanlığını Hüseyin Ar'ın yaptığı genel kurula, 230 delegeden 146'sı katıldı.
Halter Federasyonu Başkanı Dr. Hasan Akkuş, mali genel kurulda yaptığı konuşmada, neredeyse 1 asırdır her olimpiyatlarda yer alan halterin modern olimpiyatların da en önemli branşlarından birisi olduğunu söyledi. Akkuş, şöyle konuştu:
“Halter aynı zamanda olimpiyatlar için de lokomotif bir branştır. Bizde de halter 2010 yılında Türkiye'de ve dünyada zirvede yer alarak, 2012 Londra Olimpiyatları için Türkiye'nin en büyük ümidi olmaya devam ediyor. Geride bıraktığımız 2 yılda sporcularımıza 1 milyon lira ayni ve nakdi yardımda bulunarak, gelecek vadeden sporcularımıza destek verdik. Karabük Ovacık'da antrenman ve kamp eğitim merkezimizi hizmete açtık. Her yıl 2 kez düzenlediğimiz eğitim çalışmalarıyla altyapıya, ülkemizin 4 bir yanından birçok sporcu kazandırdık. Ülkemizde düzenlenen Büyükler Dünya Halter Şampiyonası'nda, ki bu aynı zamanda olimpiyatlar için puan getiren bir faaliyetti, elde ettiğimiz başarı sonrası 4 bayan ve 5 erkek sporcumuzla Londra Olimpiyatları'na gitmeyi neredeyse garantiledik.”

Daha sonra, federasyonun dönem faaliyet raporu, bilanço gelir-gider tabloları, denetleme kurulu raporu ve 2 yıllık tahmini bütçeleri okunarak, oy birliği ile ibra ve kabul edildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler