Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olimpiyatlara Alanya'da hazırlanıyorlar

Antalya'nın Alanya İlçesi'ndeki Alaiye Otel'de 1 Şubat'ta ön hazırlık kampına giren Türkiye Dağ Bisikleti Milli Takımı, yoğun bir şekilde antrenmanlarını sürdürüyor.

MUSTAFA SERTER - ALANYA (ANTALYA) / DHA
SON GÜNCELLEME

Milli bisikletçiler, antrenör Yunus Yetkin yönetiminde Alanya-Antalya ve Alanya-Gazipaşa istikametinde pedal çevirerek 2012 Londra Olimpiyatları'na hazırlanıyor. Kampın 12 Şubat'ta sona ereceğini söyleyen antrenör Yetkin, "Şu anda takımda 11 kişiyiz. Bunların içerisinde olimpiyat takımı ve bu yıl Avrupa Şampiyonası'na katılacak yıldız milli takımımız yer almaktadır. Olimpiyat takımımız önümüzdeki yıl için puan toplama amacıyla Türkiye'deki çeşitli yarışlara katılacak" dedi.

Yetkin, yıldız milli takımının bu yıl Avusturya'da ilk kez yapılacak olan Avrupa Şampiyonası'na katılacağını söyledi. Türkiye'deki puanlı yarışlarda yüksek puan alıp Londra'ya gitme şanslarını arttıracaklarını belirten Yetkin, "Olimpiyatlar için şansımız çok yüksek. Alttan gelen yıldız sporcular da 2016 Rio Olimpiyatları için hazırlıklarını sürdürüyor" diye konuştu.

Milli bisikletçi Bilal Akgül ise, kampın çok iyi gittiğini belirterek, şu ana kadar herhangi bir sorun ve sakatlık yaşamadıklarını kaydetti. Sezonun kendileri için çok yoğun geçeceğini anlatan Akgül, "2012 Londra Olimpiyatları'na hazırlanıyoruz. Mutlaka gitmemiz gereken bir olimpiyat ve gideceğimizi umuyoruz. Bu konuda çok iddialıyız" şeklinde konuştu.

Abdülkadir Kelleci de antrenmanların mükemmel ve eğlenceli gittiğini belirtti. Kamptan önce Alanya'da yol yarışı koştuklarını hatırlatan Kelleci, asıl amaçlarının 2012 Londra Olimpiyatları'na gitmek olduğunu vurguladı. 2008 yılında gerçekleştirilen olimpiyatlara bir arkadaşlarını gönderdiklerini söyleyen Kelleci, şimdi ise en az iki arkadaşlarını olimpiyatlarına göndermek istediklerini söyledi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz