« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olimpiyatlar öncesi doping uyarısı

Dünya Anti-Doping Ajansı (WADA) Başkanı John Fahey, “Doping yapan sporcular olimpiyatlara hiç gelmesin, olimpiyat tarihindeki en katı anti-doping programını uygulayacağız” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
WADA Başkanı Fahey, Londra Olimpiyat Oyunları'na katılacak sporcuların, doping tespitinden kaçmak için hiç şanslarının olmadığını vurgulayarak, “Açık söylüyorum, dopingliyseniz ve Londra'da yarışacaksanız, takımınızdan çekilin. Dopingli bir sporcu madalya kazanırsa, aynaya bakmaya cesaret edip de 'Madalyayı hak ettim' demesin” diye konuştu.

Anti-doping organlarının, oyunlar öncesinde çalışmalarına devam edeceklerini ifade eden WADA Başkanı, “Olimpiyatlar boyunca 6 bin 250 doping testi yapılacak. Bu rakam, olimpiyat tarihinde bir ilk. Doping yapan sporcular, Olimpiyat Köyü'ne adımlarını atar atmaz en katı anti-doping programının uygulanacağını bilsinler” ifadelerini kullandı.

Fahey, 27 Temmuz-12 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olimpiyatlarda, öncelikle doping şüphelisi sporculardan numune alınacağını söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz