« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olimpiyat'a marş marş

Ali Sami Yen Stadı’nın tarlayı andıran zemini, oyuncuları isyan ettirirken, Gerets’in yönetime, "Sahayı düzeltemeyeceksiniz, Atatürk Olimpiyat Stadı’na taşınalım" teklifini yapacağı belirtildi.

Ali NaciKÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’a yine İkitelli yolu göründü... Sarı kırmızılılar, Ali Sami Yen Stadı’nın zemininin bozuk olması nedeniyle, İkitelli’deki Atatürk Olimpiyat Stadı alternatifini yeniden düşünmeye başladı.

Daha önce Şampiyonlar Ligi maçlarını bu statta oynama kararı alan Galatasaray yönetiminin, Ali Sami Yen’deki sorunun büyük olması halinde, lig ve kupa karşılaşmalarını da Atatürk Olimpiyat Stadı’na kaydırabileceği belirtildi.

Gaziantepspor ile kendi sahalarında berabere kalan sarı kırmızılı futbolcuların maçtan sonra en çok şikayet ettiği konu saha zeminiydi.

Ayak bastığımız her yer çukurdu

"Nereye ayağımızı atsak çukurdu. Sahanın kötülüğü yüzünden ne pas yapabildik, ne şut çekebildik" diye dert yanan oyuncular, teknik direktör Erik Gerets’ten yönetime bu durumu aktarmasını istediler.

Konuyu yardımcıları Erdal Keser ve Reindhard Stumpf ile değerlendiren Gerets, futbolcuların şikayetini haklı buldu ve konuyu yönetime götürme kararı aldı. Belçikalı teknik adamın, yöneticilere, "Ali Sami Yen Stadı’nın zeminini en kısa sürede düzeltemeyeceksiniz, lig ve kupa maçlarını da Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynayalım" teklifini götüreceği bildirildi.

Galatasaray, Fatih Terim’in ikinci döneminde, 2003-2004 sezonunda bütün maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynamıştı. Ancak, çeşitli nedenlerden dolayı takım hiçbir alanda başarılı olamamıştı. Taraftarlar yolların tamamlanmamış olması nedeniyle maçlara ilgi göstermemiş, ayrıca stadın aşırı rüzgar alması ve tribünlerin sahaya uzak olması nedeniyle Ali Sami Yen Stadı’ndaki ambiansın yaratılamaması, takımı başarısızlığa götüren sebepler arasında gösterilmişti.

Ara vermeden idman yaptılar

Öte yandan Galatasaray, Turkcell Süper Ligi’nde 10 Eylül’de yapacağı Denizlispor maçının hazırlıklarına ara vermeden başladı. Milli maç haftası nedeniyle lige verilen araya karşın izin yapmayan sarı kırmızılılar, teknik direktör Erik Gerets yönetiminde Florya Metin Oktay Tesisleri’ne kısa bir antrenman gerçekleştirdi.

Sarı kırmızılılar, bu sabah yapacakları idmanla Denizlispor maçı hazırlıklarını sürdürecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler