« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olimpiyata “3 puan” kaldı

Badminton Federasyonu, tarihinde bir ilki gerçekleştirerek 2012 Londra Olimpiyatları'na sporcu göndermeyi hedefliyor. Bayanlar dünya sıralamasında ilk 60'da yer alan Özge Bayrak'ın oyunlara katılmayı garantileyebilmesi için katılacağı turnuvalardan üçünden “iyi puan” alması gerekiyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin badmintonda oyunlara sporcu göndermeye ilk kez bu kadar yaklaştığını belirtti.

Genel klasmanda bayanlarda Özge Bayrak'ın 60, Neslihan Yiğit'in ise 80. sırada bulunduğunu anlatan Özmekik, “2012 Londra Olimpiyatlarında mutlaka yer almak istiyoruz. Londra'ya çok yaklaştık. Özge Bayrak'ın katıldığı turnuvalardan 7'sinde çok iyi puanı var. Şu an gidebilecek durumda. Ancak 3 turnuvadan daha, iyi puan alırsak oyunları garantileyeceğiz” diye konuştu.

Sporcuların 9 ayrı olimpiyat puan turnuvasına daha katılacağını dile getiren Özmekik, şunları söyledi: “Bu turnuvalarda, Özge için 3, Neslihan için 4 iyi puana ihtiyacımız var. Hangisi iyi puan alırsa o gidecek. Sadece Özge bir adım önde. Sporcularımızın durumları şu an çok iyi. Olimpiyatlara gidememe gibi bir endişemiz yok. Eğer sporcularımızda bir sakatlık veya hastalık durumu oluşmazsa oyunlara mutlaka gideceğiz. Ayrıca sporcuların aileleriyle de görüştük. Manevi desteklerini daha da artırmalarını istiyoruz. Federasyon ve aile desteğiyle sporcularımızın olimpiyat vizesi alacaklarına inanıyorum.”

Murat Özmekik, oyunlara gidecek sporcunun Türkiye'de badmintonda bir ilki gerçekleştirerek olimpiyatlara giden ilk sporcu olma unvanını da elde edeceğini söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler