Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olimpiyat temalı ürünler satışta

2012 Londra Olimpiyatları için yapılan ve internet üzerinden pazarlanan olimpiyat temalı ürünler, oyunları hem yerinden izleyenler hem de ekranlardan takip edenlerin beğenisine sunuldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Dünyanın en iyi sporcularını ve takımlarını izlemek için Londra'ya gidenler, kentin ve oyunların tadını çıkarıp “anı” biriktirirken, yarışmaları evlerinde ekranların başında izlemek zorunda kalanların imdadına ise olimpiyatların resmi internet sitesinden yapılan olimpiyat temalı ürün satışları yetişti.

Şemsiyeden bibloya, çerçeveden bebek önlüğüne kadar yüzlerce çeşit ürünün yer aldığı sitede fiyatlar 5 sterlinden 1515 sterline kadar değişiyor. İmzalı formalar, magnetler, rozetler, fincan setleri, notebook kılıfları, top, kalem, defter, kadın, erkek ve çocuk kıyfetleri, İngiltere Milli Takımı'nın renklerini ve logosunu taşıyan ürünler, bardak ve sürahiler, kupalar, olimpiyat temalı gümüş ve altın mini külçeler, çanta, cüzdan, çorap, anahtarlık, eldivenler, bileklik, dürbün, mayoların yanı sıra kolleksiyoncular için para ve madalyonlar, İngiliz marka otomobil, otobüs, tren ve uçak minyatürleri de siteden alınabilecek ürünler arasında yer alıyor.

1984-2000 yılları arasında yapılan 5 olimpiyatta üst üste altın madalya kazanarak tarihe geçen İngiliz kürek sporcusu Sir ünvanlı Steve Redgrave'in imzaladığı kayık küreğinin bulunduğu çerçeve, sitenin en pahalı ürünü olarak dikkati çekiyor. İmzalı kürek için 1515 sterlin isteniyor. Oyunlar için yapılan muhteşem açılış töreninden çekilen kareler de, çerçevelenmiş olarak satışa sunuluyor.

Sitede ayrıca olimpik sporcuların müsabaka esnasında kullandığı imzalı forma, ürün ve malzemelerin açık artırmayla satıldığı bir bölüm de bulunuyor. Bu bölümde en çok ilgi gören ürün olimpiyat meşalesinin minyatürü oldu. Özel bir tasarıma sahip olan ve orjinallik sertifikasıyla birlikte satışa sunulan meşalelerin içinde ise Steve Redgrave imzalı olanı en büyük teklifi gördü. En son 3 bin 20 sterlin teklif gören ürünün açık artırması halen devam ediyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz