« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olimpiyat tarihinin en uzun maçı

Londra'da düzenlenen 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda tarihi bir rekor kırıldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İki yıl önce tarihin en uzun maçının oynandığı tesislerde, bu kez Jo-Wilfried Tsonga ile Milos Raonic arasında Olimpiyat tarihine geçen bir müsabaka vardı.  Teniste Fransız Tsonga ile Kanadalı Raonic'in mücadelesi tam 3 saat 57 dakika sürdü ve olimpiyat tarihinin en uzun maçı oldu.

2012 Londra Olimpiyat Oyunları tek erkekler teniste Fransız Jo-Wilfried Tsonga ile Kanadalı Milos Raonic karşı karşıya geldi.

MAÇTAN FOTOĞRAFLAR

İlk seti Tsonga, ikinci seti de Raonic aynı skorla 6-3 kazandı ve maç final setine taşındı. Zaten ne olduysa da o sette oldu.

Uzadıkça uzayan set, 23-23'e kadar geldi. Toplam 1 saat süren ilk 2 setin ardından 3 saate yaklaşan 3. sette durumu 24-23'e getiren Tsonga, rakibinin servisini beklemeye başladı. Fransız raket, bir anda 30-0 öne geçti ve ardından bu fırsatı iyi değerlendirip seti 25-23, maçı da 2-1 kazanmayı başardı.

179 dakika süren final setiyle birlikte Tsonga-Raonic mücadelesinin süresi 3 saat 57 dakikayı buldu. Böylece bu karşılaşma, olimpiyatların en uzun maçı olarak da tarihe geçti.

Tsonga bu galibiyetle  3. tura yükseldi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz