« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olimpiyat Şampiyonu Tazegül'e radar cezası

Londra Olimpiyatları'nda tekvadonda ülkemize altın madalya kazandıran Servet Tazegül, ülkelerinin adına yarışmasını teklif eden Singapur ve Almanya'nın 15 milyonluk rekor ücretinden sonra, bir rekor daha kırdı. Tazegül rekoru bu kez Konya'da radara yakalanarak kırmayı başardı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Konya'ya gelen Tekvando Olimpiyat Şampiyonu Servet Tazegül, Ankara-Konya karayolunda iki defa radara girmesi nedeniyle 638 lira ceza kesildi.

Tazegül, Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin ve Milli Takım Antrenörü Ali Şahin ile birlikte Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel'i makamında ziyaret etti.

Tazegül, burada yaptığı konuşmada, Rektör Gökbel'in kabulünün kendisini gururlandırdığını söyledi.

“İnşallah ben de bir gün bu üniversitede okurum” diyen Tazegül, şunları kaydetti: “Başarı için yıllardır çalışıyoruz. Kısa bir süre değil. Yılların emeği var. Hocama ve federasyon başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Başarının arkasında bir ekip çalışması var. Herkese duaları ve destekleri için teşekkür ediyorum. Beni takip etmeye devam etsinler.”
Olimpiyat Şampiyonu Tazegüle radar cezası


Şampiyon ama radardan kaçış yok

Konya'daki programına yetişmek için biraz hızlı araç kullandığını ifade eden Tazegül, iki defa 160 kilometre hızla radara girdiğini söyledi.

Trafik polislerinin kendisini tanıdığını anlatan Tazegül, “Bana 'seninle gurur duyuyoruz ama ceza yazmak zorundayız' dediler. İki defa radara girdim ve toplamda 638 lira ceza yedim. Hız tutkum yok ancak toplantıya yetişeyim diye hız yaptım” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz