« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Olimpiyat şampiyonluğu farklıymış"

Londra Olimpiyat Oyunları'nı altın madalya ile tamamlayan milli tekvandocu Servet Tazegül, elde ettiği başarılar içinde olimpiyat şampiyonluğunu ayrı bir yere koyduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Servet Tazegül, Londra Olimpiyatları'nın kendisinde çok güzel izler bıraktığını dile getirerek, “Daha önce Avrupa şampiyonlukları kazandığımda, dünya şampiyonu ve olimpiyat ikincisi olduğumda bu kadar ilgi görmemiştim. Birçok uluslararası başarım var ancak olimpiyat şampiyonluğu gerçekten çok farklıymış” dedi.

Türk sporcular içinde ilk altın madalyayı kazanmış olması nedeniyle vatandaşların kendisine farklı bir teveccüh gösterdiğini anlatan Tazegül, “İlk altını almam çok farklı oldu. Çoğu insan beni gördüklerinde tebrik etmiyor, teşekkür ediyor. Çok duygulandıklarını belirtip, 'Çoluğun çocuğun yanında bizi ağlattın. Yaptığın iş mi?' diye espri yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

“İstiklal Marşı'nı her yerde okutmaya kararlıyım”

Genç yaşına karşın birçok önemli başarıya imza atan Servet Tazegül, harcadığı emeklerin karşılığını almanın büyük mutluluk olduğunu aktarırken, şunları söyledi:
“Sonuçta 5 yaşında başladım ve 19 yıldır yapıyorum bu işi. Birçok kişinin emeği var. Başarılı olduğumda sadece ben değil, herkes seviniyor, tüm millet seviniyor. Kimsenin yüzünü kara çıkarmadığım için ayrıca mutlu oluyorum. Gittiği yere kadar ülkemi en iyi şekilde temsil etmeye, İstiklal Marşı'nı her yerde okutmaya kararlıyım.”

Türkiye'nin Londra Olimpiyat Oyunları'nda beklentilerin altında kaldığı yönündeki eleştirilere de değinen Servet Tazegül, “Başarısızlık hakkında konuşmayı sevmem. Herkes elinden geleni yapmıştır orada. Bazen yetmemiş olabilir. Daha iyi çalışılacaktır. İlerde daha iyi sonuçlar alacağız. Milletimiz başarıya aç. İnşallah daha çok başarı kazanıp, daha iyi yerlere ulaşacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz