« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olimpiyat öncesi stres attılar

2012 Londra Olimpiyat Oyunları öncesi Ordu'da kamp yapan Bedensel Engelliler Yüzme Milli Takımı sporcuları, Boztepe'de stres attı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Oyunlara katılacak milli sporcular Beytullah Eroğlu ve Özlem Baykız, 20 günlük Ordu kampını sonlandırdı. Sporcular ve beraberindekiler, Ordu'dan ayrılmadan önce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde teleferikle Boztepe'ye çıktı. Boztepe'den kenti izleyen sporcular, Ordu'da kamp yaptıkları için mutlu olduklarını belirtti.

Ordu'daki kamplarının bittiğini ve kampa İspanya'da devam edeceklerini ifade eden Baykız, “İspanya'da 23 günlük bir kamp yapacağız. Federasyon yetkililerine ve bize ilgi gösteren herkese teşekkür ediyorum. Bu gezi programı da bizim için moral oldu. İnşallah bu destekleri boşa çıkarmayacağız. 2012 Londra Olimpiyatları'ndaki hedefimiz Türkiye'ye madalyayla dönmek” dedi.

“Madalya getireceğime eminim”

Milli sporcu Beytullah Eroğlu da Ordu'da gerçekleştirilen kampın kendisi için olumlu geçtiğini belirterek, “Burada verimli çalıştığımızı düşünüyorum. Bize güzel imkanlar tanındı. Olimpiyatlara sayılı günler kala iyi bir süreç geçirip güzel bir performans sergilemek istiyoruz. Madalya getireceğime eminim” diye konuştu.

Takım antrenörü Osman Çullu, Ordu'da çok güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini söyledi. Her şeyin antrenman olmadığını, sporcuların moral da bulması gerektiğini dile getiren Çullu, “Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün kapısını açması bizleri gururlandırdı. Huzurlu ve rahat bir kamp dönemi geçirdik. İnşallah bundan sonraki kamplarda ilk olarak Ordu'yu düşüneceğiz” dedi.

“Karadeniz bize uğurlu geliyor”

Daha önce Trabzon'da bir kamp yaptıklarını ve dünya 6'ncısı olduklarını dile getiren Çullu, “Giresun'da da bir kamp yaptık, sonrasında Avrupa Şampiyonu olduk. Karadeniz bize uğurlu geliyor. Şimdi de Ordu'da kamp yaptık. Çocuklarımızdan final ve final ötesinde madalya bekliyoruz. Başarılı olacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Yılmaz ise gelecek yıl bedensel engelliler yüzme şampiyonasının Ordu'da yapılmasını düşündüklerini vurgulayarak, “Hocamız da bu konuda söz verdi. Sporcularımız olimpiyatlarda derece elde ettiklerinde Ordu'yu en iyi şekilde tanıtmış olacaklar. Kendilerine başarı diliyorum” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz