Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olimpiyat elemelerinde ikinci gün tamamlandı

Venezuela’da düzenlenen Londra Olimpiyat Oyunları elemelerinin ikinci gününde Dominik Cumhuriyeti, Makedonya, Porto Riko ve Litvanya oynadıkları maçları kazandılar.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

A Grubu’nda Porto Riko, baştan sonra rahat bir oyun sergilediği mücadelede Ürdün’ü 93-52 ile geçerek rakibini saf dışı bıraktı. Peter Ramos 20 sayı- 9 ribaund ile boyalı alanda iyi bir oyun ortaya koyarken, Carlos Arroyo ise 9 sayı- 5 asistlik bir katkı sağladı. Ürdün adına ise Osama Daghles 17 sayı- 7 ribaund- 3 asistle maçı tamamladı.

Litvanya, B Grubundaki ilk maçında Venezuela’yı 100-82’lik skorla mağlup etti. Litvanya adına Linas Kleiza 28 sayı- 5 ribaund ile oynarken, Sarunas Jasikevicius da 11 sayı- 7 asistle maçı tamamladı. İkinci maçında bir galibiyet ve bir de yenilgisi bulunan Venezuela’da ise Greivis Vasquez 24 sayı- 3 ribaund- 7 asistle mücadeleyi noktaladı.

C Grubu mücadelesinde Dominik Cumhuriyeti, Kore karşısında zaman zaman zorlanmasına karşın mücadeleden 95-85 galibiyetle ayrıldı. Al Horford’ın 30 sayı- 12 ribaund ile oynadığı karşılaşmada Jack Martinez ise 16 sayı- 25 ribaundluk muhteşem double double’ı ile galibiyette önemli rol oynadı. Beş oyuncunun çift haneli skor ürettiği Kore adına ise Seung Jun Lee 21 sayı- 6 ribaund- 2 asistle maçı tamamladı.

Makedonya, D Grubu mücadelesinde karşılaştığı Yeni Zelanda’yı 84-62 ile mağlup ederek ikinci maçında ilk galibiyetini aldı. Bo McCalebb’in 23 sayı- 11 asist ve Pero Antic’in de 17 sayı- 10 ribaund ile double double yaparak galibiyetin mimarı olduğu karşılaşmada Yeni Zelanda adına Alex Pledger 11 sayı- 11 ribaund ile double double yaptı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler