Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olimpiyat biletine 30 dakika kuralı

İngiltere Spor Bakanı Jeremy Hunt’ın “Londra Olimpiyat oyunlarındaki karşılaşmalara geç kalan seyirciler biletini kaybedecek” açıklaması ülkede tartışma yarattı.

Gonca Yağcı-LONDRA (DHA)
SON GÜNCELLEME

27 Temmuz’da başlayan Londra Olimpiyatlarına en çok eleştiri binlerce sporseverin bilet satın alamamasına karşın oyun sırasında seyirci tribünlerinin neredeyse tamamının boş kalması oldu.

Daily Mail’in haberine göre, Spor Bakanı Hunt, sponsorlara ve olimpiyat görevlilerine verilen çok sayıda sandalyenin doldurulması için 30 dakika kuralı getirmeyi planlıyor.

Bakanın ve olimpiyat organizatörlerinin planına göre oyun başladıktan sonra yarım saat içinde yerini almayan bilet sahipleri yerini kaybedecek.

Spor Bakanı Hunt, Londra Olimpiyat Komitesi ve uluslararası spor federasyonları için sözleşmeyle ayrılan 3 bin bileti geri aldıklarını ve bunları yeniden satışa sunacaklarını söyledi.

Komite, olimpiyatların başlamasından bu yana tribünlerin neredeyse tamamının boş kalması nedeniyle sayısız eleştiri alırken boş kalan yerleri askerler, öğrenciler ve öğretmenlerle doldurmaya çalışıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz