GeriSpor Olimpik yetenek projesi sürüyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Olimpik yetenek projesi sürüyor

Olimpik yetenek projesi sürüyor
refid:15124041 ilişkili resim dosyası

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce “Çocuğunuza Olimpiyat Şampiyonu Olma Fırsatı Verin” sloganıyla başlatılan “Olimpik Yetenekler Projesi”nde, yaz dönemi çalışmalarına katılacak öğrencilerin belirlendiği bildirildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Taşkın, yaptığı açıklamada, 2020 Olimpiyatları'na Mersin'den çok sayıda sporcunun katılımını sağlamak amacıyla geçen yıl Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünce hayata geçirilen projenin başarılı şekilde sürdürüldüğünü söyledi.

Sporcuları keşfetmeyi ve yetiştirmeyi hedefleyen proje kapsamında yapılan taramanın neticesinde belirlenen yaklaşık 300 öğrencinin yaz dönemi spor eğitim çalışmalarına katılacağını ifade eden Taşkın, şunları kaydetti:

“Seçilen öğrencilerin aileleri ile bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi verdik. Yaz spor eğitimi kayıtları 29 Haziran'a kadar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Yetenekler Bürosu'nda yapılabilecek. Çalışmalar yaz boyunca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tesislerinde devam edecek.

Üç yıllık süreçte yaklaşık 100 üstün yetenekli sporcu ve 20 genç antrenör yetiştirmeyi hedeflediğimiz proje kapsamında, spora ve sporcuya önem veren bir anlayış ile gelecek nesillerin daha sağlıklı ve uluslararası arenada başarılı birer birey olmaları için gayret gösteriyoruz.”
Yorumları Göster
Yorumları Gizle