İSTANBUL HABERLERİ

"Olimpik Anneler" projesi, 2020'ye kadar devam edecek

DHA
09.05.2017 - 19:44Son Güncelleme :

YEREL HABERLER İSTANBUL

DHA

P&G Türkiye'den 30.yılında  30 sporcuya ve annelerine destek 

P&G Türkiye, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ile hayata geçirdiği "Olimpik Anneler" projesini, 2020'ye kadar sürdürecek.
Türkiye'de 30. yılını kutlayan P&G, proje kapsamında 2018 Pyeong Chang Kış Olimpiyat Oyunları ve 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları yolunda 30 milli sporcu ve annelerine destek verecek. Projenin tanıtım toplantısı, P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, TMOK Başkan Yardımcısı Hasan Arat, olimpiyat şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül ve cimnastikte olimpiyatların efsane ismi Nadia Comaneci'nin katılımıyla Nişantaşı Sofa Otel'de gerçekleştirildi.
Projede destek verilecek sporcu ve annelerinin de takip ettiği toplantıda konuşan Tankut Turnaoğlu, P&G olarak Türkiye'de 30. yıllarını kutladıklarını dile getirerek, "2012'de Türkiye'de, değerli iş ortağımız TMOK ile
başlattığımız olimpik harekette yeni bir adım atıyoruz. Türkiye'deki 30. yılımızı kutladığımız bu sene, olimpiyat oyunlarında yarışmaya aday 30 sporcumuza ve bu sporcuları büyük bir özveri ile yetiştiren annelerine desteğimizi açıklamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz." ifadelerini kullandı.
TÜRKİYE'NİN İLK SPOR HARİTASI 
Olimpik Anneler projesi çerçevesinde P&G Türkiye, Türkiye'nin ilk spor haritasını da yayınladı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Turnaoğlu, "Gençlerimizin spor yapmalarını destekleyebilmek amacıyla hayata geçirdiğimiz bu harita ile Türkiye'deki tüm spor tesislerini tek bir noktada buluşturmayı hedefliyoruz. Online platformlarımızda paylaşmaya başlayacağımız bu haritada aralarında İstanbul, Bursa, Adana, Erzurum, Gaziantep ve Trabzon'un bulunduğu 10 şehirde 300'e yakın spor merkezi ile ilgili bilgilere yer vermeye başladık. Haritamızın tüm Türkiye'deki merkezleri yansıtabilmesi için çalışmalarımız devam ediyor" dedi.
TMOK Başkan Yardımcısı ve Avrupa Olimpiyat Komiteleri Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Arat ise P&G Türkiye birlikte 5 yıldır yürütmekte oldukları iş birliğinin spor ve Olimpiyat kültürünün desteklenmesi anlamında oldukça değerli olduğunu dile getirerek, "P&G, hali hazırda Türkiye'de TMOK'un en büyük iş ortakları arasında yer alıyor. Türkiye'deki 30'uncu yılını spora ve sporculara yönelik desteğini sürdürerek kutlamasından da büyük memnuniyet duyuyoruz "dedi.  
Olimpiyat şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül de P&G Türkiye'nin kendilerine verdiği desteğin çok önemli olduğunu aktararak, "Bu desteği daha da artırdılar. Şimdi 30 sporcuya destek veriyorlar. İnşallah hep beraber 2020 Tokyo Olimpiyatları'na gideriz. 8 değil, 18 madalya getiririz." değerlendirmesinde bulundu.
5 olimpiyat altını sahibi Rumen jimnastikçi Nadia Comaneci de projenin tanıtımında yer almaktan mutlu olduğunu vurgulayarak, "Gerçekten çok önemli bir iş yapıyorsunuz. Benim cimnastik ile hayatım değişti. Ancak tüm çocuklar benim kadar şanslı olmayabilir. Ailelerin, özellikle de annelerin çocuklarını doğru spora yönlendirmeleri çok önemli. Sadece profesyonel sporcu olma amacıyla değil, çocukların gelişiminde sporun önemi konusunda annelerin bilinçli olması ve çocuklarını teşvik etmesi çok önemli. Bu konuda onlara büyük iş düşüyor" diye konuştu.
Toplantının ardından milli sporcular ve anneleriyle hatıra fotoğrafı çektirildi.

Görüntü Dökümü 
------------------------
-Basın toplantısı 
-Detay 

Sercan SAPANATAN-Mustafa AKIN-İSTANBUL-DHA 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden "Olimpik Anneler" projesi, 2020'ye kadar devam edecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Mayıs 2017 tarihinde saat 19 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Olimpik Anneler" projesi, 2020'ye kadar devam edecek haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

09 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:21
 • Guneş
  08:10
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı