Gündem Haberleri

  Ölen hacı sayısı 33'e yükseldi

  Hürriyet Haber
  09.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kutsal topraklarda bulunan Türk hacılardan vefat edenlerin sayısı 33'e yükseldi. Bugüne kadar vefat eden hacılar ve seyahat şirketleri şöyle:

  Ömer Zenit (Esin-Tur), Rasim Tarımer (Karavan), Münevver Can (Karavan), Ahmet Tosunlu (Diyanet), Selahattin Gümüş (Diyanet), Mustafa Kahraman (Diyanet), Cafer İyiokur (Diyanet), Emine Ateş (Diyanet), Fatma Gül (Diyanet), Hatice Aydın (Diyanet), Nurettin Metin (Diyanet), Emine Turan (Diyanet), Hakkı Tuygan (Diyanet), Osman Koyuncu (Diyanet), Abdulkadir Seyhan (Diyanet), Mükerrem Şengül (Diyanet), Yunus Ayal (Diyanet), Ahmet Özdoğan (Diyanet), Maya Salgar (Diyanet), Hüseyin Yılmaz (Diyanet), Fahriye Karahan (Diyanet), Nerime Özarslan (Diyanet), Emriye Atanur (Diyanet), Ömer Sert (Diyanet), Şerife Uçar (Diyanet), Bilal Koç (Diyanet), Hasan Ali Bilgiç (Diana), Hasan Hüseyin Korkusuz (Diana), Zehra Baş (Diana), Şeref Daşbilek (Trak Turizm), Tahsin Cavlı (Koptur), Ali Sinop (Koptur) ve Muammer Karataş (ITS)

  Türk hacılar örnek

  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz basın toplantısında Diyanet organizasyonunun Suudi makamları tarafından tüm İslam ülkelerine örnek ve model gösterildiğini açıklamıştı. Resmi olmayan kaynaklara göre ise hacıların karnesi şöyle:

  Temizlik ve disiplinde Türkiye, Endonezya ve Malezya ile yarışıyor. Bazılarına göre Endonezya ve Malezya'da hac öncesi verilen eğitim uyumlu davranışlarında büyük rol oynuyor. Bu üç ülkeyi Bosna-Hersek, İran, Somali, Hindistan ve Sudan takip ederken Pakistan ve Afrikalı diğer Müslümanlar son sırayı paylaşıyor.

  En genç grubu Avrupalı Müslümanlar oluşturuyor. Endonezya ve Malezya orta kuşak Müslümanlarla gelirken, en yaşlı hacı adayları ise Türkiye ve İran'da bulunuyor.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı