Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ölen ağabeyinin yerine geçirdiler

  Teslime TOSUN/ANTALYA, (DHA)
  16 Temmuz 2007 - 12:09Son Güncelleme : 16 Temmuz 2007 - 12:09

  ANTALYA'da emekli polis memuru 49 yaşındaki Mustafa Bostancı, maaşını almak için bankaya gittiğinde Nüfus Müdürlüğü tarafından adının ölen ağabeyinin adı olan ‘Mehmet’le değiştirildiğini öğrenince şaşkına döndü.

  Olayı araştıran Mustafa Bostancı, Malatya'nın Arguvan İlçesi Nüfus Müdürlüğü'nün kendisine ait tüm bilgileri nüfustan düşürdüğünü, yerine, 1958 yılında 2 yaşında yaşamını yitiren ağabeyi Mehmet'in bilgilerini geçirdiğini belirledi. Ailesinin 1957 yılında Arguvan'dan Arapkir İlçesi'ne taşındığını, kendisinin doğduğu yıl ağabeyinin öldüğünü kaydeden Mustafa Bostancı, “Ben 1958 yılında Arapkir'de doğdum. Nüfusta otomasyona geçilirken Arguvan Nüfus Müdürlüğü, ağabeyimin ölüm raporu kendilerine iletilmediği için beni yok sayıp, tüm bilgileri ağabeyim adına düzenlemiş. Ben okulları Mustafa Bostancı olarak bitirdim, askerlik yaptım, polislikten emekli oldum. Şimdi kayıtlarda iki oğlumun babası ve eşimin kocası olarak Mehmet Bostancı görünüyor. 49 yıllık geçmişimi silip, bana Mehmet adı verilmiş” diye konuştu.
  Emekli maaşını alamadığını belirten Bostancı, “Kardeşim bebekken öldüğü için askere gitmedi, o nedenle beni tekrar askere çağıracaklar. Çocuklarımın diplomasından tutun, sağlık karneme kadar tüm kayıtlarımızın silinmesi gerekiyor. Ne yapacağımı bilemiyorum. Nüfus kayıtlarının düzelmemesi halinde yargıya başvuracağım” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı