Gündem Haberleri

  Öldürülen işadamının eşine şok tutuklama

  Fatih KARAÇALI/DHA
  14.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Adana’da, geçtiğimiz günlerde başına sert bir cisimle vurulduktan sonra "domuz bağı" şeklinde iple bağlanarak öldürülen işadamının karısı, zanlılarının ifadeleri doğrultusunda "cinayete azmettirmek" suçlamasıyla tutuklandı.

  İŞTE KATİLLERİN TİMSAH GÖZYAŞLARI

  Adana’da 3 milyon YTL’sini dolandırdıkları demir tüccarı patronları 51 yaşındaki Ali Yasin Sönmezler’i, başına demir boru ile vurup öldürdükten sonra domuz bağı ile bağlayıp çuvala koyarak çöplüğe atan 23 yaşındaki Gürkan Kulle ile 26 yaşındaki Arman Arı, nöbetçi mahkemede, kendilerini Ali Yasin Sönmezler’in eşi 46 yaşındaki Şehnaz Sönmezler’in azmettirdiğini iddia etti. Zanlıların kurbanlarının cenazesine katılıp, aile fertleriyle birlikte taziyeleri kabul ettikleri de ortaya çıktı.

  Jandarma ve polisin ortak çalışması sonucu yakalanan zanlıların, nöbetçi mahkemedeki ifadeleri doğrultusunda Şehnaz Sönmezler tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şehnaz Sönmezer, adliyede suçlamaları kabul etmedi. Zanlı Gürkan Kulle’nin kendisini kurtarmak için suçlayıcı beyanlar verdiğini öne süren Sönmezler, "Benim eşim böbrek hastasıydı. Kendisine böbreğimin birini verecektim. Eşimin kaybolmasından önce fabrikada çalışan hiçbir personelle bir ilişkim olmadı. Kesinlikle cinayetle hiçbir şekilde ilişkim yok. Eşimi çok seviyordum" diye ifade verildiği öğrenildi.
  /images/100/0x0/55eb03bdf018fbb8f8a56a35
  Kolundaki saat ve anahtarlıktan teşhis ettiği Ali Yasin Sönmezler’in cenazesi sırasında gözyaşlarına boğulup "Şehidim, kanın yerde kalmayacak" diye feryat eden Şehnaz Sönmezler’in azmettirici suçlamasıyla tutuklanması, aile içinde şok etkisi yarattı. Yıllarca aynı yastığa baş koyduğu kocasını öldürtmekten tutuklanan Şehnaz Sönmezler cenaze sırasında, "Komiser, kocamın katillerini bul, kanını yerde bırakma" diye bağırmıştı.

  Timsah gözyaşları

  İşadamı Ali Yasin Sönmezler’in katil zanlısı Gürkan Kulle ile Arman Arı, cenazede kurbanlarının oğlunun koluna girerek taziyeleri kabul ettikleri ortaya çıktı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı