Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Öldürülen büfecinin arkadaşları gözaltında

  Osman Nuri BOYACI/DENİZLİ, (DHA)
  29 Nisan 2009 - 20:32Son Güncelleme : 29 Nisan 2009 - 20:32

  DENİZLİ'nin Pınarkent Beldesi'nde, dün sabaha karşı evinin önünde boğazı kesilerek öldürülen tekel büfesi sahibi 45 yaşındaki Mehmet Güzel'in gece birlikte içki içtiği 3 arkadaşı gözaltına alındı.

  Cinayetle ilgili sır perdesi henüz aralanamazken, dün gözaltına alınan Mehmet Güzel'in eşi 43 yaşındaki Semra Güzel ve kimliği açıklanmayan iki arkadaşı ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Öldürülen büfeci Güzel'in aynı gece birlikte görüldüğü arkadaşları 24 yaşındaki Adem Durmaz, 35 yaşındaki Osman Çalar ve 25 yaşındaki Hüsamettin Taşdemir ise zanlı olarak gözaltına alındı.

  3 kişinin boğazı kesilerek öldürülen Güzel ile olay gecesi birlikte içki içtikleri belirlendi. Cinayetle ilgilerinin olmadığını, içki içtikten sonra Güzel ile ayrılıp evlerine gittiklerini söyleyen kahveci Çalar, kokoreççi Durmaz ve Taşdemir'in sağlık kontrollerinin ardından yarın Denizli Adliyesi’ne sevk edilecekleri öğrenildi. Cinayetin ardından, Güzel’e ait büfeden çalınan 2 karton sigara ile birkaç şişe alkollü içkinin de olaya hırsızlık görünümü vermek amacı taşıdığı öne sürüldü. Güzel’in cenaze Pamukkale Üniversitesi Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ndeki otopsinin ardından Pınarkent Mezarlığı’nda defnedildi.

  Evli ve 3 çocuk babası Mehmet Güzel, dün sabaha karşı Çökleksaz Mahallesi’nde, işyerinin üst katındaki evinin kapısının önünde bıçakla boğazı kesilerek öldürülmüş halde bulunmuştu. Güzel’in öldürüldükten sonra cebinden büfesinin anahtarının alınıp, içerdeki sigara ve alkollü içkinin götürüldüğü belirlenmişti. Olay yerini karşıdan gören bir marketin güvenlik kameralarının da ters yöne çevrilip kablolarının kesildiği tespit edilmişti. Güzel’in eşi Semra Güzel ve 5 kişi gözaltına alınmıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı