Öldürmekle suçlandığı annesinin mirasından yararlanabilecek

Birce BORA / LONDRA
17 Ocak 2015 - 14:40Son Güncelleme : 17 Ocak 2015 - 14:54

ABD’de bir mahkeme Endonezya’nın Bali kentinde tatil yaparken erkek arkadaşı ile birlikte annesini vahşice öldürüp cesedi de bir bavula saklamaya çalışmakla suçlanan Heather Mack’in annesinin mirasından yararlanabileceğine karar verdi.

Geçen yıl Ağustos ayında 62 yaşındaki emekli akademisyen Sheila von Wiese-Mack’in cesedi bir bavulun içinde bulunmuş ve 19 yaşındaki kızı Heather Mack cinayet şüphesiyle tutuklanmıştı.

Şu anda 7 aylık hamile olan Mack’e annesinden miras kalan 1.6 milyon dolarlık servet, cinayet suçlamaları nedeniyle amcası William Wiese’in kontrolüne geçmiş ve avukatlık yapan adam yeğeninin savunma harcamaları için bu paranın kullanılmasına izin vermemişti.

Ancak ABD’nin Chicago’da açılan bir davada yargıç Neil Cohen, Mack’in uygun bir savunma avukatı tutabilmek için annesinin mirasından yararlanabileceğine karar verdi. Chicago Tribune gazetesinin haberine göre Yargıç Cohen, hamile cinayet zanlısının mirasın ne kadar kısmını alabileceğine ise gelecek hafta gerçekleştirilecek bir duruşmada karar verileceğini söyledi.

Heather Mack ve 21 yaşındaki erkek arkadaşı Tommy Schafer, Endonezya’da kasıtlı adam öldürme suçlaması ile yargılanacak. Suçlu bulunmaları durumunda zanlılar idam cezasına çarptırılabilecek.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı