Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Öldüresiye dövülen genç kadın sinir krizi geçirdi

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR- İlker KILIÇASLAN/AKHİSAR (Manisa), (DHA)
  12 Şubat 2011 - 18:22Son Güncelleme : 12 Şubat 2011 - 18:22

  MANİSA’nın Akhisar İlçesi Süleymanlı Beldesi’nde, başka bir kadınla ilişkisi olmasını kabul etmediği 13 yıllık eşi 36 yaşındaki İsmail S. tarafından dövülen 3 çocuk annesi Kibar S., bugün geçirdiği sinir krizi nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

  İsmail S.’in tanınmayacak hale getirinciye kadar dövüldüğü kadının dramı ulusal medyada geniş yer aldı. Kibar S., babasının evine sığınırken sinir krizi geçirdi. Belediye ambulansı ile Akhisar Kirazoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve burada doktorlar tarafından müdahale edilen Kibar S., yaklaşık 1 saat gözetim altında tutuldu. Yaşadığı travmanın etkisinden kurtulamayan talihsiz kadın, doktorlar tarafından en kısa sürede bir psikiyatriste görünmesi gerektiği söylenerek evine gönderildi.

  Kibar S., babası 60 yaşındaki Akif Cevdet E. ile açıklamalarda bulundu. Eşi İsmail’i 10 yaşından beri sevdiğini ve ailesinin karşı çıkmasına rağmen 13 yıl önce kaçarak evlendiklerini belirten Kibar S., bütün zorluklara göğüs gerdiklerini ve zamanla barıştığı ailesinin de kendilerine destek olduğunu söyledi.

  "JANDARMA GELMESE ÖLEBİLİRDİM"

  Kibar S., eşi tarafından maruz kaldığı olayın şiddet değil cinayete teşebbüs olduğunu anlattı. Jandarmanın hayatını kurtardığını belirten S. , şunları anlattı:

  "Kocamın bir sevgilisi vardı. Kabullenemediğim için tartışıyorduk, beni sürekli dövüyordu. O kadınla arkadaş olmamı, bu sayede onun evine rahatlıkla girip çıkabilmeyi, hatta ameliyat olduğumda bile çocuklarımı o kadına bırakmamı istiyordu. Kabul etmediğim taktirde sürekli işkence göreceğimi söylüyordu. O kadın da evli, iki çocuğu var. Olay gecesi 23.00 sıralarında eve geldi. Yattık. Hiçbir şey yokken tokatlamaya başladı. Saçımdan tutup sürükledi, tekmeledi, yumrukladı, ısırdı. ’Sabah namazı okunmadan ölmüş olacaksın’ diyordu. Soğukta küfür, hakaret edip sokağa attı. Kayınvalidemin evine gittim, onlar da yardım etmedi. Jandarma yetişmeseydi belki hayatta olmayacaktım. O an ölmek istedim."

  İNTİHARA DA KALKIŞMIŞ

  Son 1 yılda yaşadığı işkence dolu günlerde dayanamayıp bir kez bileğini keserek intihara kalkıştığını, hastaneye kaldırılınca kurtarıldığını belirten Kibar S., "Onun için ailemi terk ettim. Kocamı sevdim, anama babama sırtımı döndüm. Bu olayları yaşamaya başladıktan sonra ailem bana sürekli ’Eşinin yanında kal’ diyordu. Bu yüzden çaresiz katlanıyordum. Benim yuvam yıkıldı, sağlığımdan oldum. Bunları yaşayacak insan değilim, hak etmedim. Hem o kadından hem de kocamdan davacıyım" diye konuştu.

  Babası Akif Cevdet E. de damadının dayağının ilk olmadığını belirterek, 3 kızı olduğunu bildirirken, "Bunun yaptığı hanharlıktan başka bir şey değil" diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı