« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Öldük öldük dirildik

Türk tenisçi Marsel İlhan, İspanyol rakibi Guillermo Garcia Lopez'e 3-2 yenildi ve Fransa Açık Tenis Turunvası'na (Roland Garros) 2. turda veda etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turnuvaya 30 numaralı seribaşı olarak katılan Garcia Lopez, maçın setlerini 6-4, 1-6, 6-2, 4-6 ve 13-11 kazandı.
Roland Garros'a katılan ve 2. tura çıkan ilk Türk tenisçi unvanını alan Marsel İlhan, ilk setin 6. oyununda servisini kırdırdı ve 4-3 öne geçen Garcia-Lopez bu avantajını koruyarak seti 6-4 kazandı.

İkinci sete daha iyi başlayan Marsel İlhan, 4 ve 6. oyunlarda rakibinin servisini kırarak durumu 5-1'e getirdi. Servis kullandığı son oyunu da almayı başaran Marsel İlhan, bu seti 6-1 kazanarak 1-1 eşitliği sağladı.

Marsel İlhan, 3. sette ise servis kullandığı 2. oyunu rakibine verdi ve setin hemen başında 2-0 geriye düştü. Oyunu dengeye getirebilecek bir performans sergileyemeyen Marsel seti 6-2 kaybetti ve 2-1 geriye düştü.

Dördüncü sette ise servis kıran ilk isim Marsel İlhan oldu. Türk tenisçi, 4. oyuna 2-1 önde girdi, ancak bir sonraki oyunda avantajını koruyamadı ve durum 2-2'ye geldi. 9. oyunda bir kez daha servis kıran ve 5-4 öne geçen Marsel İlhan, zor da olsa kendi servis oyununu da kazanmayı bildi ve 6-4 ile setlerde 2-2 eşitliği sağladı.

SON SET 97 DAKİKA SÜRDÜ

Her iki tenisçi de maçın son setine dengeli başladı ve 7. oyuna 3-3'lük sonuçla gelindi. Oldukça çekişmeli geçen ve 97 dakika süren sette her iki taraf da servisini kırdırmamakta direnince 24. oyuna Garcia-Lopez'in 12-11 üstünlüğüyle girildi. Marsel'in servis kullandığı bu oyunda daha dirençli çıkan Garcia Lopez, servis kırmayı başardı ve seti 13-11, maçı da 3-2 kazandı.
Marsel İlhan maçı 24 “ace”, 3 çift hata ve 77 basit hata ile tamamladı. Guillermo Garcia Lopez ise buna karşılık 13 “ace”, 17 çift hata ve 54 basit hata yaptı.
Doğrudan sayı getiren vuruşlarda rakibine 60-52 üstünlük sağlayan Marsel İlhan, yüzde 59 oranında oyuna soktuğu ilk servislerinden yüzde 81 oranında sayı çıkarttı.
Garcia Lopez, 3. turda İtalyan Fabio Fognini ile karşılaşacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz