« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Öldu öldü dirildi:2-2

Selçuk ve Hakan Balta’nın golleriyle geriye düşen Cimbom, Necati ve İliç’le (pen.) beraberliği kurtardı. Hakem Papila’nın kritik hatalar yaptığı gecenin flaş olayı; Meduna’nın ölümden dönmesi oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
ASLINDA bu maç herkes için 80. dakikada bitti. Meduna’nın ansızın yere yığıldıktan sonra geçirdiği titreme nöbeti hepimizin yüreğini burktu. İşte o andan sonra kimsenin umrunda olmadı maç. Herkes Meduna’yı merak ediyordu. Allah’tan, hastaneye kaldırıldıktan kısa bir süre "durumu iyi, korkulacak bir şey yok" haberi geldi de, herkes derin bir ’ohh’ çekti.

Çok kaçırdılar

Maça gelince... Ligin ilk haftasındaki Ankaraspor deplasmanında 2 puan kaybeden Galatasaray, aynı kaderi Vestel Manisa karşısında da yaşamak istemiyordu. Ne var ki, işler planlandığı gibi gitmedi. Oyuna fırtına gibi başlayan Vestel Manisa, 9. dakikada Zelenka’nın düşürülmesi sonucu kazanılan serbest atışı Selçuk’la gole çevirip, 1-0 öne geçti. Tarzanlar, golden sonra bile Galatasaray kalesine korkusuzca saldırıyordu. 30. dakikaya kadar maç, sarı kırmızılı defans ve kaleci Mondragon ile Vestel Manisa’nın hücum ayakları Zelenka, Meduna, Holosko ve Selçuk arasında geçti. Birbiri ardına gol pozisyonları bulan siyah beyazlılar, biraz becerikli olsa maç ilk yarıda biterdi.

1-0 kapanan ilk yarının ardından Galatasaray’da bir şeylerin değişmesi bekleniyordu ama, 50. dakikaya kadar değişen bir şey olmadı. Bu dakikada Meduna’nın topuk pasında ceza sahasında topla buluşan Hakan Balta, İliç’ten sıyrılıp, sert vurdu.

İliç sahnede

Tomas
’a çarpan top Mondragon’u yanıltarak ikinci kez Galatasaray ağlarına gitti: 2-0. Artık kaybedecek bir şeyi olmadığını gören Erik Gerets, en azından beraberliği kurtarmak amacıyla Necati ve Hasan Şaş’ı sahaya sürdü. Bu değişiklikler beklenen etkiyi yaptı.

70. dakikada Hasan Şaş’ın ceza sahasına gönderdiği topu mükemmel bir hareketle kontrol eden İliç, gerilerden gelen Necati’ye çıkardı. Bu oyuncu, sert bir şutla fileleri havalandırdı: 2-1. Bu gol Galatasaray’ı umutlandırmıştı ama, Vestel Manisa birbiri ardına pozisyonları kaçırmaya devam ediyordu. Siyah beyazlılar belli ki, bu kaçanlara çok üzülecekti. Beklenen oldu. 80. dakikada Orhan Ak, ceza sahasında yere düşünce, günün başarısız isimlerinden hakem Cem Papila penaltı noktasını gösterdi. Meduna’nın geçirdiği rahatsızlık nedeniyle 8 dakika gecikmeli yapılan atışı İliç gole çevirip, takımını ipten aldı.

Ali Naci

KÜÇÜK

Bunları da Beğenebilirsiniz